Rodzinny dom dziecka przygotował podarunki dla seniorów z DPS-u. „Nam też wiele razy ktoś pomagał. Podajemy dobro dalej”

Kilka dni temu na Fb pojawiło się ogłoszenie, że potrzebne jest emocjonalne wsparcie dla mieszkańców DPS-ów. Akcję zorganizował Wolontariat Gajusza wraz z MOPS-em.

Opisała ją także łódzka „Gazeta Wyborcza”. Informację na Fb wypatrzyła w czwartek wieczorem Magdalena Dobromiła Madej, szefowa domu dziecka typu rodzinnego przy ul. Ciechocińskiej. W piątek przy śniadaniu opowiedziała o akcji dzieciom. Wszyscy od razu przystąpili do działania. Lekcje przełożyli na wieczór, a większość dnia przeznaczyli na szykowanie upominków dla podopiecznych DPS Dom Kombatanta w Łodzi przy ul. Przyrodniczej.

Przez 6 godzin, z przerwami na pobieganie po podwórku, robili ręcznie upominki - doniczki z kwiatami, kartki z dobrymi myślami, drzewka z papieru i motanki, czyli słowiańskie lalki przynoszące pomyślność, a oprócz tego upiekli 60 babeczek i 2 blachy ciasta drożdżowego.


- To jest nasze podziękowanie dla tych, którzy nam pomogli, gdy tego potrzebowaliśmy, np. podczas zbiórki pieniędzy na busa albo wtedy, gdy potrzebne były komputery i laptopy do zdalnej nauki. Jeśli doświadczysz dobra, to podawaj je dalej. Pomoc ma przecież owocować i dawać moc następnym osobom - komentuje pani Magda.


Podzielić się z seniorami chciała także pani Małgosia, na co dzień pełniąca rolę rodziny zastępczej spokrewnionej. Przywiozła dla nich kartki i czekolady.


Dziękujemy wszystkim osobom, które już włączyły się w akcję. Wsparcia potrzebuje jeszcze ponad 1,7 tys. seniorów. Jeśli Ty też chcesz pomóc, skontaktuj się z Gabrielą Halakiewicz - ghalakiewicz@gajusz.org.pl lub 697789920.

Tekst o akcji znajdziesz tutaj>>

Zobacz również:

Potrzebne pizze i lody dla dzieci z łódzkich domów dziecka w dniu ich święta!

Rodzina Jest dla Dzieci

Już za kilka dni, 1 czerwca, będziemy świętować Dzień Dziecka. Tego dnia większość rodziców postara... więcej

Drogie mamy, kochajcie i bądźcie kochane!

Rodzina Jest dla Dzieci

Pięknie jest być mamą. Ale i trudna to rola. Można ją odczytać na wiele sposobów. Są mamy łagodne i... więcej

Warsztaty serowarskie online dla łódzkich rodzin zastępczych. Kto chętny?

Rodzina Jest dla Dzieci

Pamiętacie, jak rok temu bawiliśmy się razem podczas Święta Rodzin Zastępczych? Było radośnie i... więcej

Dziękujemy za udział w spotkaniu z rodziną zastępczą i wolontariuszami!

Rodzina Jest dla Dzieci

Od ponad roku organizujemy cyklicznie spotkania dla osób zainteresowanych rodzicielstwem zastępczym... więcej

700 maseczek od 2 firm odzieżowych. Dziękujemy!

Rodzina Jest dla Dzieci

Maseczki to wciąż towar pierwszej potrzeby. Wiedzą o tym doskonale łódzcy i pabianiccy... więcej