Rodzina jest dla dzieci

POTRZEBNA RODZINA ZASTĘPCZA DLA ROCZNEJ DZIEWCZYNKI!

Ma uśmiech słodszy niż najsłodszy pączek z karmelem. I wcale tego nie ukrywa. Hania* jest radosna, pogodna i ciekawa świata. Ale nie zawsze tak było. Pierwsze miesiące swojego życia spędziła w szpitalu. Gdy trafiła do rodziny zastępczej, była wycofana i nieufna. Wydawało się, że będzie tam tylko przez chwilę i że sprawa zmierza w stronę uregulowania jej sytuacji prawnej, a w efekcie do adopcji. W ciągu kolejnych miesięcy niewiele się jednak zmieniło.

Dziewczynka ma już roczek i coraz bardziej przyzwyczaja się do swoich obecnych opiekunów. A oni już wkrótce chcą rozwiązać rodzinę zastępczą i nie planują opiekować się nią na stałe. Powrót do rodziny biologicznej jest mało prawdopodobny, ale sprawa może się ciągnąć jeszcze przez dłuższy czas.

Dlatego chcemy znaleźć dla naszej słodkiej Haneczki rodzinę zastępczą, która mogłaby pokochać ją na dłużej. Być może już na zawsze, jeśli rzeczywiście rodzice biologiczni nie zmienią swojej postawy i nie naprawią zerwanej relacji.

Rozwój ruchowy dziewczynki przebiega nieco wolniej niż u większości dzieci w podobnym wieku. Być może dlatego, że dość szybko przybrała ona na wadze, a to trochę utrudnia jej poderwanie się do raczkowania i chodzenia. Za to emocjonalnie Hania rozwija się świetnie.

W Łodzi mamy obecnie kilka nowych rodzin zastępczych kończących proces kwalifikacji. Każda z nich planuje przyjąć jedno dziecko. Wszystkie chcą pełnić tę rolę niezawodowo. Żadna nie zdecydowała się jednak na przyjęcie do domu tak małej dziewczynki. Dlatego potrzebne jest wsparcie osób spoza Łodzi.

‼️Prosimy o kontakt już istniejące rodziny zastępcze (z dowolnego regionu) lub osoby, które są już w procesie szkolenia na rodziną zastępczą. Zgłoszenia poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo na adres k.tatarzynska@capz.lodz.pl.

*Imię zostało zmienione.

 

 

Zobacz również:

Święto Wojska Polskiego w MTŁ

Wydział Kultury

Tegoroczne święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, które przypada w poniedziałek, 15... więcej

O zwierzętach, lesie, survivalu i sadzeniu roślin

Wydział Kultury

Od 9 sierpnia do 3 września w Bibliotece TUVIM "Wakacje z przyrodą". W programie spotkania z... więcej

 -  fot. UMŁ

Senior z Łodzi zamienia kartki papieru w japońskie wycinanki

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

- Najtrudniej jest zacząć, później już jakoś leci, a na końcu jest zazwyczaj ogromna satysfakcja –... więcej

Obywatele Ukrainy znający j. polski poszukiwani do wsparcia pracowników łódzkiego MOPS

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Obywateli Ukrainy posługujących się j. polskim w sposób komunikatywny (przede wszystkim w mowie)... więcej

Ważne zmiany dla mieszkańców Łodzi pomagających obywatelom Ukrainy

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Najpóźniej do końca bieżącego miesiąca, czyli do 31 lipca 2022 r. jest czas na złożenie wniosku o... więcej

Facebook