Rodzina jest dla dzieci

POTRZEBNA RODZINA ZASTĘPCZA DLA ROCZNEJ DZIEWCZYNKI!

Ma uśmiech słodszy niż najsłodszy pączek z karmelem. I wcale tego nie ukrywa. Hania* jest radosna, pogodna i ciekawa świata. Ale nie zawsze tak było. Pierwsze miesiące swojego życia spędziła w szpitalu. Gdy trafiła do rodziny zastępczej, była wycofana i nieufna. Wydawało się, że będzie tam tylko przez chwilę i że sprawa zmierza w stronę uregulowania jej sytuacji prawnej, a w efekcie do adopcji. W ciągu kolejnych miesięcy niewiele się jednak zmieniło.

Dziewczynka ma już roczek i coraz bardziej przyzwyczaja się do swoich obecnych opiekunów. A oni już wkrótce chcą rozwiązać rodzinę zastępczą i nie planują opiekować się nią na stałe. Powrót do rodziny biologicznej jest mało prawdopodobny, ale sprawa może się ciągnąć jeszcze przez dłuższy czas.

Dlatego chcemy znaleźć dla naszej słodkiej Haneczki rodzinę zastępczą, która mogłaby pokochać ją na dłużej. Być może już na zawsze, jeśli rzeczywiście rodzice biologiczni nie zmienią swojej postawy i nie naprawią zerwanej relacji.

Rozwój ruchowy dziewczynki przebiega nieco wolniej niż u większości dzieci w podobnym wieku. Być może dlatego, że dość szybko przybrała ona na wadze, a to trochę utrudnia jej poderwanie się do raczkowania i chodzenia. Za to emocjonalnie Hania rozwija się świetnie.

W Łodzi mamy obecnie kilka nowych rodzin zastępczych kończących proces kwalifikacji. Każda z nich planuje przyjąć jedno dziecko. Wszystkie chcą pełnić tę rolę niezawodowo. Żadna nie zdecydowała się jednak na przyjęcie do domu tak małej dziewczynki. Dlatego potrzebne jest wsparcie osób spoza Łodzi.

‼️Prosimy o kontakt już istniejące rodziny zastępcze (z dowolnego regionu) lub osoby, które są już w procesie szkolenia na rodziną zastępczą. Zgłoszenia poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo na adres k.tatarzynska@capz.lodz.pl.

*Imię zostało zmienione.

 

 

Zobacz również:

 -  fot. UMŁ

Nowy Punkt Pracy Socjalnej dla części Śródmieścia i części Widzewa

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Mieszkańcy części dwóch dawnych dzielnic – Śródmieścia oraz Widzewa, w tym m.in. osiedla Księży Młyn... więcej

 -  fot. CC0

Dodatek osłonowy w Łodzi

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Centrum Świadczeń Socjalnych w Łodzi informuje, że wnioski o dodatek osłonowy mieszkańcy Łodzi mogą... więcej

Nowe druki wniosków PFRON

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Wraz z początkiem roku zostały zmienione druki wniosków, które należy wypełnić i złożyć w celu... więcej

 -  fot. UMŁ

Autobus dla bezdomnych i potrzebujących cały czas w trasie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Już nieco ponad 5,3 tys. porcji ciepłej zupy (dokładnie 5 tys. 355) wydano w trwającym obecnie... więcej

 -  fot. UMŁ

Diamentowe gody w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Narutowicza

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

80-letnia Zofia (zwana częściej od drugiego imienia Krysią) oraz o trzy lata starszy Andrzej... więcej

Facebook