Zrobiła zakupy dla mamy zastępczej chorego chłopca, by nie narażać jej na koronawirusa. „To bardzo budujący gest”

Pani Agnieszka od kilku tygodni prowadzi w Bułeczce warsztaty „Jak rozmawiać z nastolatkiem” dla kilkunastu rodziców zastępczych. Ona sama również jest mamą zastępczą. Została nią specjalnie dla malutkiego Alusia, którego poznała jako wolontariuszka w Fundacja Gajusz.

Z powodu licznych chorób Aluś większość życia spędził w izolatce. Kilkukrotnie pokonał sepsę i choruje na zespół hemofagocytarny. - Łatwiej wymienić, jakich nieprawidłowości nie miał, niż wyliczać, co miał - komentuje pani Agnieszka.


Niedawno przez 2 dni była razem z Alusiem na oddziale laryngologicznym, by upewnić się, czy wszystko w porządku z jego słuchem. To wówczas rząd zdecydował o zamknięciu szkół z powodu koronawirusa, a Polacy masowo ruszyli do sklepów, by przygotować zapasy.


I właśnie w związku z wyjątkową sytuacją zadzwoniła do niej pani Gosia, która uczestniczy w szkoleniu, bo jest babcią wychowującą swojego wnuka. - Wiedziała, że i ja, i Aluś jesteśmy w grupie podwyższonego ryzyka, więc musimy na siebie szczególnie uważać. Najpierw na messengerze dopytywała, czy mam zrobione zakupy. A gdy dowiedziała się, że jesteśmy jeszcze w szpitalu, to zadzwoniła już prosto ze sklepu. Biegała po markecie i szukała wszystkich produktów, które są nam potrzebne. Mało tego. Okazało się, że gdy przyjechałam po odbiór zakupów, to jeszcze ileś rzeczy dorzuciła od siebie i nie chciała za nie wziąć pieniędzy. To było bardzo budujące i podtrzymujące na duchu - opowiada.


Pani Gosiu, dziękujemy za ten piękny ludzki gest życzliwości! Życzymy nam wszystkim, byśmy jak najczęściej potrafili brać z Pani przykład. Mamy nadzieję, że w tych trudnych chwilach odnajdziemy w sobie jak najwięcej empatii, dobroci, serdeczności i odwagi, by nieść pomoc tym, którzy potrzebują jej bardziej niż my sami.
Na zdj. Aluś.

Zobacz również:

Potrzebne pizze i lody dla dzieci z łódzkich domów dziecka w dniu ich święta!

Rodzina Jest dla Dzieci

Już za kilka dni, 1 czerwca, będziemy świętować Dzień Dziecka. Tego dnia większość rodziców postara... więcej

Drogie mamy, kochajcie i bądźcie kochane!

Rodzina Jest dla Dzieci

Pięknie jest być mamą. Ale i trudna to rola. Można ją odczytać na wiele sposobów. Są mamy łagodne i... więcej

Warsztaty serowarskie online dla łódzkich rodzin zastępczych. Kto chętny?

Rodzina Jest dla Dzieci

Pamiętacie, jak rok temu bawiliśmy się razem podczas Święta Rodzin Zastępczych? Było radośnie i... więcej

Dziękujemy za udział w spotkaniu z rodziną zastępczą i wolontariuszami!

Rodzina Jest dla Dzieci

Od ponad roku organizujemy cyklicznie spotkania dla osób zainteresowanych rodzicielstwem zastępczym... więcej

700 maseczek od 2 firm odzieżowych. Dziękujemy!

Rodzina Jest dla Dzieci

Maseczki to wciąż towar pierwszej potrzeby. Wiedzą o tym doskonale łódzcy i pabianiccy... więcej