Rodzina jest dla dzieci

WOLONTARIUSZE WORKCAMPU ZROBILI REMONT DOMU DZIECKA!

Była kanciapa bez okna, wąski korytarzyk i ciemny schowek. A jest duży i jasny salon połączony z pokojem komputerowym. Wszystko za sprawą wyjątkowych osób: wolontariuszy z Koła Młodej Kadry Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Łodzi, które zrzesza studentów i absolwentów Politechnika Łódzka, a także za sprawą ich „pomocników”: sponsorów, partnerów i patronów projektu Workcamp Łódź.

Podczas tegorocznej 7. edycji młodzi budowlańcy dali od siebie to, co najcenniejsze: swój czas, zaangażowanie i uważność w relacjach z drugim człowiekiem. Mogli się bawić w łódzkich pubach, na nadmorskich kempingach albo szaleć na górskich szlakach. A zamiast tego spędzili 2 tygodnie wakacji w Domu Dziecka nr 15 i postawili na ciężką pracę, w dodatku za darmo, na rzecz osób potrzebujących wsparcia.

To dzięki nim w placówce, w której mieszka 14 dzieci w wieku od lat 10 do 18, powstała wyjątkowa przestrzeń. Do grania w planszówki, wylegiwania się na kanapie, rozgrywania turniejów ping ponga i wspólnego oglądania filmów. A zgodnie z życzeniem dzieci na jednej ze ścian wyrosła bramka. Taka, do której w ciągu dnia można strzelać gole miękką piłką, a wieczorami wyświetlać na niej filmy z projektora. 10-letni Janek, 13-letni Bartek, jego rówieśnik Alan i o rok starszy od nich Oskar mówią, że jest fajniej niż poprzednio. Na nic narzekać nie zamierzają. I zgodnie twierdzą, że najlepsza jest bramka.

Podczas oficjalnego finału Workcamp Łódź 2022 spotkaliśmy się wszyscy razem, by świętować zakończenie remontu oraz podziękować jej twórczyniom i twórcom. W tym roku koordynatorem projektu był Mateusz Gimziński, a pomagał mu m.in. Daniel Klimczak, koordynator z poprzednich edycji. Panowie, jesteśmy ogromnie wdzięczni zarówno Wam, jak i wszystkim osobom, które zaangażowaliście do wspólnych działań.

A jak wygląda tegoroczna edycja w liczbach? Workcampowcy pozyskali od sponsorów 36 tys. zł. Za te pieniądze przebudowali i zaaranżowali na nowo 50 m kw. salonu, zakupili projektor i część mebli oraz odświeżyli i pomalowali 50 m kw. korytarza i 20 m kw. kuchni. Łącznie w akcji uczestniczyło prawie 20 wolontariuszy.

Wiktor Piwkowski, sekretarz generalny Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, powiedział podczas finału, że Workcamp to wielka lekcja wrażliwości społecznej, a my w pełni zgadzamy się z tym stwierdzeniem. I cieszy nas, że zgodnie z jego opinią to właśnie Łódź jest już od kilku lat liderką ruchu Workcamp w Polsce.

Jeszcze raz dziękujemy jako kampania Rodzina Jest dla Dzieci wszystkim uczestniczkom i uczestnikom Workcampu.

Na zdj. m.in. chłopcy z DD nr 15 wraz z wychowawcami: Mirkiem i Rafałem, Piotr Rydzewski – szef kampanii i dyrektor CAPZ-u, Mateusz Gimziński i Wiktor Piwkowski

 

 

Zobacz również:

 -  www.pexels.com

Wsparcie i wytchnienie dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Na odpoczynek, regenerację lub załatwienie wszelkich niezbędnych spraw poza domem będą mogli... więcej

 -  fot. UMŁ

Autobus dla bezdomnych i potrzebujących ponownie w trasie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Dziewiętnasty już sezon ulicami Łodzi rozpocznie w najbliższy czwartek 1 grudnia „Autobus dla... więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Dzisiaj (21 listopada) przypada Dzień Pracownika Socjalnego. To święto osób, które swoją pracą... więcej

 -  fot. UMŁ

Kompleksowe wsparcie dla osób w kryzysie bezdomności

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi oraz łódzcy strażnicy miejscy ponownie... więcej

Punkty Pracy Socjalnej łódzkiego MOPS ponownie otwarte

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Trzynaście z szesnastu Punktów Pracy Socjalnej (PPS) funkcjonujących w ramach Miejskiego Ośrodka... więcej

Facebook