Rodzina jest dla dzieci

STARTUJE OGÓLNOPOLSKA KAMPANIA PROMUJĄCA RODZINY ZASTĘPCZE

Już w najbliższą niedzielę, 1 października, rozpocznie się oficjalnie ‼pierwsza ogólnopolska kampania społeczna promująca rodzicielstwo zastępcze – „Już Jesteś?”. A wczoraj nasza delegacja z Centrum Administracyjnego Pieczy Zastępczej w Łodzi, które od 6 lat tworzy największą jak dotychczas samorządową kampanię Rodzina Jest dla Dzieci, wzięła udział w konferencji otwierającej nową kampanię.

Bardzo nas cieszy, że podczas wydarzenia w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej został pokazany reportaż filmowy nakręcony w domu Joanny Kowalskiej, łódzkiej zawodowej mamy zastępczej pełniącej rolę pogotowia rodzinnego.

Swoimi doświadczeniami podzielił się także Kacper Majewski, który dom i bliskie relacje odnalazł w rodzinnym domu dziecka Basi i Sławka Chruślińskich. Ta rodzina również jest nam dobrze znana, bo Basia współpracowała już z nami jako trenerka szkoląca kandydatów na rodziny zastępcze, a Kacper był jednym z bohaterów współorganizowanych przez nas spotkań z dorosłymi wychowankami pieczy zastępczej.

Jego historia doskonale pokazuje, że warto wspierać nie tylko te najmniejsze dzieci i że nastolatki też zasługują na to, by dać im szansę na nową rodzinę i pokazać pozytywne wzorce. A wiemy, że wiele osób obawia się przyjmować do swoich rodzin dzieci nastoletnich.

Organizatorem kampanii jest Fundacja „Edukacja z Wartościami”, która wygrała ministerialny konkurs na stworzenie i poprowadzenie I edycji kampanii społecznej promującej rodzicielstwo zastępcze.

Na zdj. nr 1 nasza delegacja (od lewej): Agnieszka Tułacz (trenerka szkoląca kandydatów polskich i ukraińskich), Patrycja Borkowska (adwokatka wspierająca nas od strony prawnej), Piotr Rydzewski, (dyrektor CAPZ-u i szef Rodzina Jest dla Dzieci), Emilia Wejsman (kierowniczka wydziału pieczy zastępczej) i Katarzyna Dyńska-Kukulska (kierowniczka zespołu promocji)

 

 

Zobacz również:

 -  fot. www.lodz.pl

"Autobus dla bezdomnych i potrzebujących" wyjechał w trasę

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W piątek 1 grudnia br. o godz. 21 sprzed Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady... więcej

Pracowniczka socjalna MOPS w Łodzi wyróżniona w konkursie „Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego 2023”

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Katarzyna Hołys-Lewy, terenowa pracowniczka socjalna III Wydziału Pracy Środowiskowej w Miejskim... więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Dzisiaj (21 listopada) przypada Dzień Pracownika Socjalnego. To święto osób, które codzienną pracą... więcej

 -  www.lodz.pl

Raper O.S.T.R. ze wsparciem dla potrzebujących

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Pochodzący z Łodzi raper, muzyk, kompozytor i producent muzyczny – Adam O.S.T.R. Ostrowski (od 2017... więcej

VII Światowy Dzień Ubogich

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W niedzielę 19 listopada 2023 r. obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża... więcej

Facebook