Rodzina jest dla dzieci

Seniorzy z Domów Dziennego Pobytu na inauguracji Senioraliów

Warsztaty z tworzenia makram i szydełkowania połączone z prezentacją wykonywanego tymi sposobami rękodzieła, ćwiczenia sprawnościowe prowadzone przez wykwalifikowanego fizjoterapeutę, a także gry i zabawy ruchowe… Między innymi w tego typu aktywnościach prezentowanych przez seniorów oraz pracowników Dziennego Domu „Senior +” przy ul. Sienkiewicza 79 prowadzonego przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łodzi można było wziąć udział podczas inauguracji IX Łódzkich Senioraliów. Uroczysta inauguracja odbyła się w sobotę 13 maja na Rynku Włókniarek w Manufakturze.

 -  fot. UMŁ
Seniorzy oraz pracownicy Dziennego Domu „Senior +” przy ul. Sienkiewicza 79. , fot. UMŁ

Dodatkowo na scenie rozstawionej na Rynku zaprezentowały się seniorki ze wspomnianego Dziennego Domu „Senior +”, umilając czas zgromadzonym takimi utworami muzycznymi jak m.in. „My Seniorki”, „Kocha się raz”, „Seniorzy”, „Zdrowie” oraz „Upływa szybko życie”. Na scenie wystąpiły również seniorki z innego Domu Dziennego Pobytu prowadzonego przez łódzki MOPS – tego przy ul. Narutowicza 37.

Podopieczni obu Domów wzięli także udział w ustanowieniu rekordu w tańcu zumby przez jak najwięcej seniorów na Rynku Włókniarek w Manufakturze.

W ramach tegorocznych Senioraliów - trwających do 26 maja - uczestnicy będą mieli możliwość  wziąć udział w kilkuset wydarzeniach przygotowanych przez Miasto Łódź oraz ponad 80 partnerów.

Wydarzenia zostały podzielone na pięć kategorii: edukacja, kultura, sport/ rekreacja, porady/drzwi otwarte i zdrowie. Wśród atrakcji i propozycji znajdziemy m.in.:

  • spacer po lesie Łagiewnickim połączony ze zwiedzaniem Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt;
  • bezpłatne badania: densytometria, przegląd uzębienia, konsultacje z fizjoterapeutami;
  • warsztaty z digitalizacji domowych archiwaliów i pamiątek;
  • warsztaty laboratoryjne, czyli „Chemiczne śledztwo”;
  • warsztaty tworzenia własnych kosmetyków;
  • warsztaty tworzenia lampionów czy biżuterii z rzeczy z recyklingu.

Nie zabraknie potańcówki w rytmie swingu i w stylu PRL  - z konkursem na najlepsze przebranie „z epoki”. Będą też warsztaty taneczne z cheerleaderkami 60+!

Będzie też piknik w Parku Ocalałych, a na nim m.in. warsztaty kulinarne, wyplatanie słowiańskich wianków oraz koncert muzyki folkowej. 

Ponadto przez cały okres trwania Senioraliów uczestnicy zajęć organizowanych przez Centra Zdrowego i Aktywnego Seniora chcą przejść łącznie 600 km z kijkami do nordic walking z okazji 600-lecia Łodzi. Każdy zainteresowany będzie mógł dołączyć do tego wyzwania. Dla seniorów, którym wiek w zażywaniu ruchu nie przeszkadza będą też m.in. treningi chodzonego rugby i wiele innych sportowych propozycji.

W trakcie trwania Łódzkich Senioraliów posiadacze Karty Łodzianina z aktywnym Pakietem Seniora będą mieli zapewnione bezpłatne przejazdy środkami komunikacji miejskiej.

Bieżące informacje o Łódzkich Senioraliach będą zamieszczane na stronie https://uml.lodz.pl/seniorzy/projekty/lodzkie-senioralia/ oraz na miejskim profilu FB dla osób 60+: www.fb.com/SeniorzywLodzi.

Zobacz również:

 -  fot. UMŁ

Kanapki dla osób w kryzysie bezdomności od pracowników T-Mobile Polska i streetworkerów

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Osoby w kryzysie bezdomności, które mimo możliwości skorzystania ze wsparcia w postaci m.in.... więcej

Projekty budżetu obywatelskiego 2023/2024 dotyczące zadań realizowanych przez MOPS w Łodzi

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W poniedziałek 2 października rozpoczęło się głosowanie w ramach jedenastej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

„Jesienna Senioriada” na osiedlu Zdrowie-Mania

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Poszukiwania przygotowanych i ukrytych wcześniej w ogrodzie papierowych, jesiennych liści (każdy z... więcej

Punkt Pracy Socjalnej przy ul. Tramwajowej zmienił lokalizację

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Funkcjonujący w ramach II Wydziału Pracy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi... więcej

Facebook