Rodzina jest dla dzieci

RODZINY ZASTĘPCZE GOŚĆMI DEBATY W RADIU ŁÓDŹ

Leczymy dzieci rodziną – pod tym hasłem Fundacja Gajusz zorganizowała spotkanie z okazji 5. rocznicy otwarcia Tuli Luli. Podpisana w tym dniu deklaracja współpracy na rzecz rodzin zastępczych dla dzieci chorych stała się punktem wyjścia do debaty o rodzicielstwie zastępczym w Radio Łódź .

Agata Gwizdała zaprosiła do studia przedstawicielki Fundacji oraz kampanii Rodzina Jest dla Dzieci, a także 2 łódzkie rodziny zastępcze.

Aleksandra Marciniak, rzeczniczka Fundacji Gajusz, podkreślała, że ogromną rolę w poszukiwaniu rodzin zastępczych, zwłaszcza dla ciężko chorych dzieci, odgrywają media społecznościowe, a Karolina Tatarzyńska z łódzkiej kampanii opowiadała m.in. o różnicach między adopcją a rodzicielstwem zastępczym.

Swoimi doświadczeniami podzieliła się Agnieszka Kaszuba-Gałka, mama zastępcza Alana, który przeżył już 3 sepsy i 3 zatrzymania akcji serca. Pierwsze 9 miesięcy życia chłopiec spędził w szpitalu, a kilka następnych w Pałacu, czyli fundacyjnym hospicjum. To tam poznała go pani Agnieszka, który była wówczas wolontariuszką w Gajuszu. Decyzję, że jest gotowa stworzyć dom dla ciężko chorego maluszka, podjęła w ciągu zaledwie tygodnia. Obecnie pełni ona rolę zawodowej rodziny zastępczej specjalistycznej. Ogromnym wsparciem są dla niej dorastający synowie, którzy angażują się tak, jakby Alan był ich rodzonym bratem.

Online uczestniczył w debacie także Kamil Szkutnik, który wraz z żoną Karoliną to jedna z najmłodszych wiekiem i stażem łódzkich rodzin zastępczych. 1,5-rocznym Kajetanem opiekują się od kilku miesięcy. I już teraz wiedzą, że jest duża szansa na powrót chłopca do jego mamy biologicznej. Wspierają ją z całych sił i wierzą, że miłość do synka zwycięży, a oni będą mogli pomóc następnym dzieciom.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy na:

Podlinkowanie strony: Napisz do nas na Facebooku Rodzina Jest Dla Dzieci

Zobacz również:

 -  fot. UMŁ

Nowy Dom Dziennego Pobytu w zrewitalizowanej kamienicy w Śródmieściu

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Na parterze - pokój aktywności fizycznej z jedną, całkowicie przeszkloną ścianą, fotelami do masażu... więcej

 -  fot. UMŁ

Łaźnia dla łodzian w kryzysie bezdomności

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Dwa prysznice, trzy toalety i pralka (na razie jedna, choć niewykluczone, że niebawem pojawi się... więcej

42. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych Dziatwa

Wydział Kultury

Piątego października rozpocznie się 42. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych Dziatwa, który... więcej

 -  fot. UMŁ

Społeczne efekty rewitalizacji w Łodzi - reportaż w TV Toya

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Dwa całkowicie nowe Domy Dziennego Pobytu, z których mogą korzystać łódzcy seniorzy, a poza tym... więcej

Facebook