Przychodnie Salve - Bądź Zdrów pomagają szukać rodzin zastępczych. Dziękujemy!

Rodzina zastępcza ma na jakiś czas zastąpić dziecku jego biologicznych rodziców. Zwykle wtedy, gdy są oni na życiowym zakręcie i zamiast miłości wybierają alkohol. W rodzicielstwo zastępcze wpisana jest tymczasowość. Taka, która może trwać od kilku miesięcy do kilkunastu lat.

Pogotowia rodzinne przyjmują do siebie dzieci czasami tylko na pół roku lub na rok. Później dzieci wracają do swojego własnego domu, jeśli rodzice wyjdą z kryzysu, albo idą do adopcji. Czasami jednak chętnych na adopcję nie ma, bo dziecko jest „za stare”, czyli ma 7, 9 lub naście lat. Może też być chore albo mieć jakiegoś rodzaju niepełnosprawność. Wtedy jego szanse na znalezienie rodziców adopcyjnych są niewielkie. Dla takich dzieci prawdziwy dom może stworzyć długoterminowa rodzina zastępcza, w tym także specjalistyczna.

Znalezienie osób chcących i nadających się do tego, by zostać rodziną zastępczą, wcale nie jest łatwym zadaniem. Dlatego jako kampania Rodzina Jest dla Dzieci potrzebujemy wsparcia ze strony wolontariuszy, firm i organizacji pozarządowych gotowych promować rodzicielstwo zastępcze razem z nami.

Jedną z takich firm są przychodnie Salve - Bądź Zdrów, z którymi współpracujemy niemal od początku kampanii. Teraz nasza współpraca rozszerzyła się o kolejny element. Na telebimie na ścianie przychodni przy ul. Wujaka na Widzewie można obejrzeć spot kampanii, w którym o swojej przygodzie z rodzicielstwem zastępczym opowiada pani Hania, od 15 lat prowadząca pogotowie rodzinnie, a od kilku lat specjalizująca się w tuleniu noworodków zostawionych w szpitalach tuż po narodzinach.

Bardzo dziękujemy Szefom oraz zespołowi Salve - Bądź Zdrów za pomoc w pomaganiu. Wierzymy, że dzięki Wam kilkoro dzieci z łódzkich domów dziecka znajdzie swoją nową rodzinę, która obdarzy je miłością i akceptacją. Dziękujemy!

Zobacz również:

Potrzebni mikołaje do spełnienia marzeń dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych i rodzin biologicznych potrzebujących wsparcia!

Rodzina Jest dla Dzieci

Już po raz 3. realizujemy wspólnymi siłami akcję „List do Mikołaja”. Pomysłodawczynią i dobrym... więcej

Burze mózgów i odgrywanie ról. Szkolimy online nowe rodziny zastępcze dla opuszczonych dzieci

Rodzina Jest dla Dzieci

Dlaczego chcą być rodziną zastępczą? Bo mają silne poczucie chęci zrobienia czegoś ważnego, czegoś... więcej

Porzucone noworodki i ciężko chore dzieci. Pomagają im rodziny zastępcze. Posłuchajcie ich opowieści. Transmisja live już w środę 2.12. o 17.30

Rodzina Jest dla Dzieci

4-letnią Klarę* zawieźli do domu dziecka policjanci. Prosto z trawnika, na którym pilnowała śpiącej... więcej

Pomóżmy razem opuszczonym dzieciom. Transmisja live rozmowy z 2 rodzinami zastępczymi w środę 2.12. o godz. 17.30

Rodzina Jest dla Dzieci

Potrzebne są nowe rodziny zastępcze dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń takich jak nałogi... więcej

Facebook