Przeprowadź się do Łodzi i zostań rodziną zastępczą! Czekają 2 mieszkania

Chcesz prowadzić rodzinny dom dziecka? Lubisz wielkomiejski klimat i piękne wnętrza? Mamy wyjątkową ofertę dla rodzin zastępczych: 2 mieszkania w wyremontowanej kamienicy w centrum Łodzi przeznaczone dla osób, które przeprowadzą się do naszego miasta, by poprowadzić rodzinny dom dziecka dla co najmniej 6 dzieci.

Przeprowadź się do Łodzi i zostań rodziną zastępczą

Możliwe, że będzie to jedno z licznych rodzeństw z łódzkich domów dziecka.

Gdzie to jest? 5 minut pieszo od ul. Piotrkowskiej przy skrzyżowaniu z Zamenhofa. Świetny dojazd komunikacją miejską. Na zamykanym podwórzu miejsca parkingowe dla lokatorów. Trawnik obok parkingu chcemy przeznaczyć na wspólną rodzinną przestrzeń (dla dzieci bocianie gniazdo i inne sprzęty, a dla rodziców ławki i stół).

Kameralną atmosferę w kamienicy gwarantuje mała liczba mieszkańców. Na każdym piętrze jest tylko 1 mieszkanie o pow. 148 m kw (wszystkie okna na południową stronę) z miejskim ogrzewaniem i ciepłą wodą.

Na II piętrze czeka mieszkanie z 4 ogromnymi pokojami i 2 balkonami. W większości pomieszczeń drewniany parkiet, w przedpokoju zachowana oryginalna mozaika na podłodze, a pomiędzy największymi pokojami przesuwne drzwi z witrażami. Kuchnia i łazienka częściowo umeblowane, a pozostałe pomieszczenia do odmalowania i urządzenia. Za oknami zielono, mimo że to ścisłe centrum.

Na III piętrze jest niemal identyczne mieszkanie, tyle że przed remontem. Gdy tylko znajdzie się rodzina gotowa na przeprowadzkę do Łodzi, mieszkanie zostanie dla niej odpowiednio przygotowane.

Dodatkowym atutem naszej oferty jest rewelacyjne sąsiedztwo. Na parterze mieszka wspaniała rodzina zastępcza z prawie 20-letnim doświadczeniem. Taka sąsiadka jak pani Bożenka i jej dzieci to wielki skarb.

Szukamy przede wszystkim już istniejących rodzin zastępczych, które nie mają obecnie dzieci w pieczy lub mają tylko 1 dziecko. Ale rozważymy również propozycje od osób, które dopiero chcą rozpocząć przygodę z rodzicielstwem zastępczym (najlepiej, gdyby kandydaci mieli już dorosłe lub prawie samodzielne dzieci biologiczne).

Zgłoszenia poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo na adres k.tatarzynska@mops.lodz.pl.

 

 

Zobacz również:

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

Łódzkie święto swinga

Łódzkie święto swinga przez cały weekend!

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Retro samochody, muzyka dixielandowa i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30. więcej

SZUKAMY NOWYCH RODZIN ZASTĘPCZYCH NAWET PODCZAS URODZINOWYCH IMPREZ!

Rodzina Jest Dla Dzieci

Przyjęcie było huczne, jak przystało na 598. urodziny. Łódź zaprosiła do wspólnego świętowania... więcej

Część zadań (m.in. nowy dach i hydraulika) jest wykonywana przez profesjonalne ekipy remontowe, a pozostałą część wykonują samodzielnie bezdomni, którzy do tej pory korzystali ze schroniska na Stokach.  -  fot. UMŁ

Najstarsze schronisko dla bezdomnych w remoncie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Całkowicie nowy dach już jest, przenoszone (z piwnicy na parter) i dostosowywane do potrzeb osób z... więcej

Na pomoc w formie usług opiekuńczych w łódzkim MOPS jest zarezerwowana w tym roku kwota nieco ponad 14,5 mln zł.  -  fot. UMŁ

Opiekunowie pomogą w codziennych obowiązkach

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Przygotowywanie posiłków oraz ich podawanie, pomoc w zakupach, pranie, prasowanie, drobne porządki w... więcej

Facebook