Rodzina jest dla dzieci

Pracownicy łódzkiego MOPS oraz seniorzy podczas „Majówki u Majewskiego”

Seniorów oraz pracowników Domów Dziennego Pobytu znajdujących się w obszarze rewitalizacji (przy ul. Fabrycznej 19, przy ul. Sienkiewicza 79 oraz przy ul. Tuwima 33), asystentów rodziny, a także streetworkerów zajmujących się specjalistyczną pomocą na rzecz osób w kryzysie bezdomności przebywających na terenie miasta… Wszystkie te osoby pracujące na co dzień w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi lub też korzystające na co dzień z placówek prowadzonych przez łódzki MOPS można było spotkać podczas „Majówki u Majewskiego” odbywającej się w sobotnie popołudnie 20 maja w Pasażu Majewskiego łączącym ul. Włókienniczą z ul. Jaracza (wejście na wysokości posesji przy ul. Włókienniczej 11 oraz posesji przy ul. Jaracza 26).

 -  fot. UMŁ

Seniorzy oraz pracownicy Domów Dziennego Pobytu przygotowali dla łodzian warsztaty z tworzenia makram, quillingu i kwiatów z bibuły, a także ćwiczenia sprawnościowe, gry i zabawy prowadzone przez fizjoterapeutkę. Z asystentami rodziny, czyli specjalistami od poprawy sytuacji życiowej rodziny, można było z kolei porozmawiać o tym, jakiego wsparcia udzielają mieszkańcom Łodzi w swojej codziennej pracy (m.in. pomoc w rozwiązywaniu problemów wychowawczych z dziećmi) oraz o zgłoszeniach dotyczących przemocy domowej, jak również na temat adresów instytucji niosących pomoc ofiarom przemocy. Asystenci rodziny organizowali także gry i zabawy dla dzieci i młodzieży, a pracownicy Schroniska dla Bezdomnych Kobiet wraz z miejscami noclegowymi przy ul. Gałczyńskiego 7 oraz głównej siedziby łódzkiego MOPS przy ul. Kilińskiego 102/102a serwowali chętnym watę cukrową. Streetworkerzy prowadzili natomiast zbiórkę odzieży dla łodzian w potrzebie, którzy mimo posiadanej możliwości skorzystania ze wsparcia w postaci placówki zapewniającej schronienie, podejmują decyzje o przebywaniu w przestrzeni publicznej, czyli na przykład w pustostanach, na klatkach schodowych, na przystankach tramwajowych i autobusowych oraz na ulicach. Do akcji mógł przyłączyć się każdy mieszkaniec Łodzi, który miał ochotę podzielić się używaną, ale wciąż będącą w dobrym stanie odzieżą.

W ramach „Majówki u Majewskiego” zainteresowani mogli wziąć również udział m.in. w wymianie roślin, ulicznym pokazie mody oraz spacerach po ul. Włókienniczej, warsztatach jogi oraz wspólnym czytanie książek dla dzieci w podwórku przy Włókienniczej 16, a także w festiwalu gier i zabaw dawnych (w kapsle, gumę, klasy oraz podchody) na skwerze przy Włókienniczej 19. Na zadaszonej scenie uczniowie okolicznych szkół, Miejska Strefa Kultury oraz stowarzyszenia i  fundacje zaprezentowali występy artystyczne. Były też pokazy karate oraz szermierki. Studenci z innych krajów, którzy przyjechali na Uniwersytet Łódzki w ramach programu ERASMUS przygotowali z kolei dla uczestników wydarzenia tradycyjne przekąski z regionów, z których pochodzą.

Zobacz również:

Projekty budżetu obywatelskiego 2023/2024 dotyczące zadań realizowanych przez MOPS w Łodzi

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W poniedziałek 2 października rozpoczęło się głosowanie w ramach jedenastej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

„Jesienna Senioriada” na osiedlu Zdrowie-Mania

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Poszukiwania przygotowanych i ukrytych wcześniej w ogrodzie papierowych, jesiennych liści (każdy z... więcej

Punkt Pracy Socjalnej przy ul. Tramwajowej zmienił lokalizację

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Funkcjonujący w ramach II Wydziału Pracy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi... więcej

school dining room -  https://www.envato.com/

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

Facebook