Potrzebne 3 szafy i 6 łóżek dla chłopców z Pogotowia Opiekuńczego!

Dla żadnego dziecka Pogotowie Opiekuńcze nie jest miejscem marzeń. Większość z nich przyjeżdża tu prosto z interwencji, gdy w rodzinnym domu nie dzieje się dobrze. Dzieci są wtedy wystraszone i czują się bardzo samotne. Naszą rolą jest zapewnienie im poczucia bezpieczeństwa do czasu, gdy wrócą do swoich rodzin biologicznych albo przeprowadzą się do rodzin zastępczych, adopcyjnych lub domów dziecka.

Dużo łatwiej sprawić, by nowi mieszkańcy pogotowia poczuli się bezpiecznie, gdy w ich sypialniach jest pięknie i przytulnie. Dlatego potrzebny był remont i zakup nowych mebli.

Kilka miesięcy temu ogłosiliśmy pierwszą akcję. Dzięki darczyńcom, którzy się zgłosili, Pogotowie Opiekuńcze nr 2 przy ul. Pawilońskiej dostało nowe panele, farby i meble do pokojów dziewcząt. Remont przeprowadzili dwaj pracownicy placówki zwani przez dzieci wujkiem Zbyszkiem i wujkiem Kazimierzem.

Później zabrali się za zrobienie podłóg i pomalowanie ścian w sypialniach chłopców. Dyrekcja znalazła również kilka osób gotowych sfinansować zakup nowych szaf. Wciąż jednak brakuje kilku najważniejszych sprzętów. Potrzebne są jeszcze 3 białe szafy z Ikei, żeby całość do siebie pasowała, 6 piętrowych łóżek oraz 6 metalowych miniszafek.

W PO nr 2 mieszka obecnie 19 dzieci, w tym 13 chłopców. Wszyscy marzą, by ich sypialnie były tak piękne jak te, w których śpią dziewczynki.

Jeśli chcesz spełnić marzenia Huberta, dwóch Oskarów, Bartka, Kacpra, Patryka, Wiktora i pozostałych młodzieńców z Pawilońskiej, to zadzwoń do Agnieszki Kieszek pod numer 693 210 181.

Zdj. z napisem ZROBIONE - sypialnia dziewczyn po remoncie, pozostałe zdjęcia - pokoje chłopców z częścią nowych szaf i większością starych mebli.

Zobacz również:

Potrzebni mikołaje do spełnienia marzeń dzieci z domów dziecka, rodzin zastępczych i rodzin biologicznych potrzebujących wsparcia!

Rodzina Jest dla Dzieci

Już po raz 3. realizujemy wspólnymi siłami akcję „List do Mikołaja”. Pomysłodawczynią i dobrym... więcej

Burze mózgów i odgrywanie ról. Szkolimy online nowe rodziny zastępcze dla opuszczonych dzieci

Rodzina Jest dla Dzieci

Dlaczego chcą być rodziną zastępczą? Bo mają silne poczucie chęci zrobienia czegoś ważnego, czegoś... więcej

Porzucone noworodki i ciężko chore dzieci. Pomagają im rodziny zastępcze. Posłuchajcie ich opowieści. Transmisja live już w środę 2.12. o 17.30

Rodzina Jest dla Dzieci

4-letnią Klarę* zawieźli do domu dziecka policjanci. Prosto z trawnika, na którym pilnowała śpiącej... więcej

Pomóżmy razem opuszczonym dzieciom. Transmisja live rozmowy z 2 rodzinami zastępczymi w środę 2.12. o godz. 17.30

Rodzina Jest dla Dzieci

Potrzebne są nowe rodziny zastępcze dla dzieci z bagażem trudnych doświadczeń takich jak nałogi... więcej

Facebook