Rodzina jest dla dzieci

POTRZEBNA RODZINA ZASTĘPCZA DLA 7-LETNIEJ DZIEWCZYNKI!

Kasia* ma 7 lat i doświadczyła wielu trudnych sytuacji w relacjach ze swoją rodziną biologiczną. Kilka lat temu została interwencyjnie umieszczona w domu dziecka wraz ze starszym rodzeństwem. W placówce byli oni odwiedzani od czasu do czasu przez swoich rodziców, którzy jednak wyraźnie dawali córce do zrozumienia, że jej potrzeby są najmniej ważne spośród całego rodzeństwa. Obecnie Kasia mieszka w rodzinnym domu dziecka. Wciąż jednak jest to dla niej zbyt liczna grupa, by mogła w pełni zaufać opiekunom i przestać walczyć o uwagę. Relacja z rodzeństwem też nie sprzyja jej rozwojowi, bo jest naznaczona przemocą i niewłaściwymi nawykami, w których wzajemnie się wzmacniają.

Kasieńka jest dzieckiem inteligentnym. Potrafi rozpoznawać uczucie i emocje, zarówno własne, jak i cudze. Zdarza jej się emocjonalnie „wybuchnąć”, jeśli ma wykonywać zadania, które jej nie interesują. W swoich trudnych zachowaniach jest jednak przewidywalna. Umie okazywać empatię wobec młodszych dzieci.

Kasia zakończyła edukację przedszkolną i we wrześniu pójdzie do szkoły. Umie ładnie pisać pojedyncze wyrazy i ma sporo umiejętności wymaganych od przyszłych uczniów.

W domu chętnie bawi się klockami Lego i kulkami magnesowymi. Lubi również gry i układanki oraz rysowanie. Jest aktywna ruchowo i wymyśla dużo zabaw. Ma bardzo rozwiniętą wyobraźnię i w związku z tym jest świetną opowiadaczką historii, zarówno tych prawdziwych, jak i zmyślonych.

Obecnie czekamy na uregulowanie sytuacji prawnej dzieci. Po analizie sytuacji Kasi i jej rodzeństwa zespół specjalistów podjął decyzję, że dziewczynka powinna zamieszkać w rodzinie z jak najmniejszą liczbą dzieci lub najlepiej bez. Dlatego szukamy dla niej takiego właśnie domu w dowolnym regionie Polski. Mamy nadzieję, że dom ten stanie się dla niej docelowym miejscem, z którego już nigdzie nie będzie się musiała w dzieciństwie wyprowadzać.

Osoby zainteresowane przyjęciem Kasi do swojej rodziny prosimy o kontakt poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo – k.tatarzynska@capz.lodz.pl.

*Imię dziewczynki zostało zmienione.

 

 

Zobacz również:

Projekty budżetu obywatelskiego 2023/2024 dotyczące zadań realizowanych przez MOPS w Łodzi

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W poniedziałek 2 października rozpoczęło się głosowanie w ramach jedenastej edycji Łódzkiego Budżetu... więcej

„Jesienna Senioriada” na osiedlu Zdrowie-Mania

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Poszukiwania przygotowanych i ukrytych wcześniej w ogrodzie papierowych, jesiennych liści (każdy z... więcej

Punkt Pracy Socjalnej przy ul. Tramwajowej zmienił lokalizację

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Funkcjonujący w ramach II Wydziału Pracy Środowiskowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi... więcej

school dining room -  https://www.envato.com/

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

Facebook