Rodzina jest dla dzieci

POTRZEBNA RODZINA ZASTĘPCZA DLA 7-LETNIEJ DZIEWCZYNKI!

Kasia* ma 7 lat i doświadczyła wielu trudnych sytuacji w relacjach ze swoją rodziną biologiczną. Kilka lat temu została interwencyjnie umieszczona w domu dziecka wraz ze starszym rodzeństwem. W placówce byli oni odwiedzani od czasu do czasu przez swoich rodziców, którzy jednak wyraźnie dawali córce do zrozumienia, że jej potrzeby są najmniej ważne spośród całego rodzeństwa. Obecnie Kasia mieszka w rodzinnym domu dziecka. Wciąż jednak jest to dla niej zbyt liczna grupa, by mogła w pełni zaufać opiekunom i przestać walczyć o uwagę. Relacja z rodzeństwem też nie sprzyja jej rozwojowi, bo jest naznaczona przemocą i niewłaściwymi nawykami, w których wzajemnie się wzmacniają.

Kasieńka jest dzieckiem inteligentnym. Potrafi rozpoznawać uczucie i emocje, zarówno własne, jak i cudze. Zdarza jej się emocjonalnie „wybuchnąć”, jeśli ma wykonywać zadania, które jej nie interesują. W swoich trudnych zachowaniach jest jednak przewidywalna. Umie okazywać empatię wobec młodszych dzieci.

Kasia zakończyła edukację przedszkolną i we wrześniu pójdzie do szkoły. Umie ładnie pisać pojedyncze wyrazy i ma sporo umiejętności wymaganych od przyszłych uczniów.

W domu chętnie bawi się klockami Lego i kulkami magnesowymi. Lubi również gry i układanki oraz rysowanie. Jest aktywna ruchowo i wymyśla dużo zabaw. Ma bardzo rozwiniętą wyobraźnię i w związku z tym jest świetną opowiadaczką historii, zarówno tych prawdziwych, jak i zmyślonych.

Obecnie czekamy na uregulowanie sytuacji prawnej dzieci. Po analizie sytuacji Kasi i jej rodzeństwa zespół specjalistów podjął decyzję, że dziewczynka powinna zamieszkać w rodzinie z jak najmniejszą liczbą dzieci lub najlepiej bez. Dlatego szukamy dla niej takiego właśnie domu w dowolnym regionie Polski. Mamy nadzieję, że dom ten stanie się dla niej docelowym miejscem, z którego już nigdzie nie będzie się musiała w dzieciństwie wyprowadzać.

Osoby zainteresowane przyjęciem Kasi do swojej rodziny prosimy o kontakt poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo – k.tatarzynska@capz.lodz.pl.

*Imię dziewczynki zostało zmienione.

 

 

Zobacz również:

Święto Wojska Polskiego w MTŁ

Wydział Kultury

Tegoroczne święto Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, które przypada w poniedziałek, 15... więcej

O zwierzętach, lesie, survivalu i sadzeniu roślin

Wydział Kultury

Od 9 sierpnia do 3 września w Bibliotece TUVIM "Wakacje z przyrodą". W programie spotkania z... więcej

 -  fot. UMŁ

Senior z Łodzi zamienia kartki papieru w japońskie wycinanki

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

- Najtrudniej jest zacząć, później już jakoś leci, a na końcu jest zazwyczaj ogromna satysfakcja –... więcej

Obywatele Ukrainy znający j. polski poszukiwani do wsparcia pracowników łódzkiego MOPS

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Obywateli Ukrainy posługujących się j. polskim w sposób komunikatywny (przede wszystkim w mowie)... więcej

Ważne zmiany dla mieszkańców Łodzi pomagających obywatelom Ukrainy

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Najpóźniej do końca bieżącego miesiąca, czyli do 31 lipca 2022 r. jest czas na złożenie wniosku o... więcej

Facebook