Potrzebna pilnie rodzina zastępcza dla 6-letniej dziewczynki!

Nie każda rodzina będzie tą najlepszą dla konkretnego dziecka. I nie każde dziecko poczuje się bezpiecznie w konkretnej rodzinie. Pola* nie odnalazła się w rodzinnym domu dziecka, w którym mieszka już od kilku miesięcy. Wcześniej przebywała w placówce. Nie służy jej żadna duża grupa dzieci.

 -  Dziewczynka w różowej kurtce odwrócona plecami stoi pośrodku pustego placu zabaw.

Dziewczynka ma częściowy FAS, ADHD i wynikające z tego zaburzenia neurologiczne, w tym nadpobudliwość psychoruchową. Nie kontroluje swoich emocji, co z ogromną siłą uaktywniło się właśnie w rodzinnym domu dziecka.

Jej relacja z mamą zastępczą jest bardzo trudna. Opiekunka nie jest w stanie znaleźć wspólnego języka z dziewczynką, co sprawia, że Pola pokazuje się od tej gorszej strony. Starsze dzieci unikają jej i chcą, żeby w domu wreszcie było spokojniej.

To bardzo trudna sytuacja i w związku z tym prosimy o powstrzymanie się od komentarzy. Ocenianie i krytykowanie nie pomoże ani dziewczynce, ani jej opiekunom. Skupmy się na rozwiązaniu.

Polcia ma w sobie potencjał, który przy właściwym poprowadzeniu i terapii pomoże jej wyrównać zaległości intelektualne. Wychowawczyni z poprzedniego domu dziecka opisuje ją jako dziecko żywiołowe, ciekawe świata i zadające dużo pytań. Dziewczynka nawiązuje więzi z dorosłymi osobami. Z utęsknieniem czeka na spotkania z terapeutką i logopedką. Chętnie wspomina również swoje ulubione ciocie z placówki. Jej terapeutka widzi, że ze spotkania na spotkanie robi postępy. Bardzo motywują ją pochwały. Chce być blisko dorosłych i lubi się do nich przytulać. Na razie reaguje na wszystko całą sobą. Jeśli płacze i wybucha złością, to również z pełnym wachlarzem zachowań.

Szukamy dla dziewczynki rodziny zastępczej niezawodowej lub specjalistycznej. Najlepiej, gdyby Pola mogła być jedynym dzieckiem w domu albo gdyby w rodzinie było 1 starsze i dość opanowane dziecko, które mogłoby stać się dla niej wzorem. Potrzebna jest rodzina, która w pełni ją zaakceptuje i powoli nauczy nowych wzorców zachowań. Może to być osoba, która dopiero zaczyna przygodę z rodzicielstwem zastępczym.

Dziewczynka jest pod opieką specjalistów z Centrum Terapii Cukinia prowadzonego przez Fundację Gajusz. Nowa rodzina otrzyma od nich wsparcie na start i wszelkie wskazówki oraz możliwość dalszej terapii.

Zainteresowane rodziny zastępcze (nie tylko z Łodzi i okolic) prosimy o kontakt poprzez Fb lub mailowo: k.tatarzynska@mops.lodz.pl.

*Imię dziewczynki zostało zmienione.

Zobacz również:

 -  fot. UMŁ

Nowy Punkt Pracy Socjalnej oraz dwa Domy Dziennego Pobytu

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Mieszkańcy części dawnych dwóch dzielnic - Polesia oraz Śródmieścia, a także części osiedla Dąbrowa... więcej

Domy Dziennego Pobytu ponownie otwarte

Łódzkie Domy Dziennego Pobytu ponownie otwarte

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Blisko tysiąc seniorów może ponownie korzystać „na miejscu” z Domów Dziennego Pobytu. Siedemnaście... więcej

 -  fot. CC0

Ponad 1,6 mln zł dofinansowania dla osób z niepełnosprawnościami

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Nieco ponad 1,6 mln zł (dokładnie – 1 627 949,42 zł) rozdysponował już w tym roku Wydział ds.... więcej

Monika Kielanowicz, szefowa Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Gałczyńskiego 7 na Dąbrowie

Szefowa schroniska dla bezdomnych kobiet nominowana

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Monika Kielanowicz, szefowa Schroniska dla Bezdomnych Kobiet przy ul. Gałczyńskiego 7 na Dąbrowie,... więcej

 -  Mały chłopiec w białej koszulce z delikatnym uśmiechem spogląda w górę.

Potrzebny psycholog do pracy z dziećmi po traumach i rodzinami zastępczymi!

Rodzin Jest dla Dzieci

Zatrudnimy psychologa na cały etat do pracy w Wydziale Wspierania Pieczy Zastępczej łódzkiego... więcej

Facebook