Rodzina jest dla dzieci

POTRZEBNA PILNIE RODZINA DLA 5,5-LATKA Z UREGULOWANĄ SYTUACJĄ PRAWNĄ!

Krzysiu* ma ponad 5 lat, a nie spotkał jeszcze swojej rodziny-na-zawsze. Rodzice biologiczni nie umieli zadbać o swoje dzieci, więc chłopiec trafił razem z rodzeństwem najpierw do placówki, a później do rodzinnego domu dziecka. Opiekunowie zastępczy nie byli jednak w stanie poradzić sobie z opieką nad licznym rodzeństwem po traumach. Zwłaszcza że dzieci nie łączyły wzajemnie pozytywne relacje. Ratunkiem dla części z nich stało się znalezienie im osobnych rodzin (adopcyjnych i zastępczych). Są w nich do dziś i pięknie się rozwijają.

Krzyś też zamieszkał w rodzinie. Z ciocią, wujkiem, przyszywanym bratem i zwierzakami. Czasami jednak splot wydarzeń sprawia, że rodzina popada w kryzys. Ciężki bagaż, jaki dźwiga ze sobą dziecko po przejściach, nie zawsze pomaga wyjść z kryzysowej sytuacji. Tak właśnie stało się tym razem…

Krzysiu nie może zostać na stałe tam, gdzie obecnie mieszka. Chyba przeczuwa to już od dawna, bo mówi, że jego mama będzie mieć ciemne włosy. I że jesienią to już będzie nowy domek. Mamy nadzieję, że ma rację. Razem z nim marzymy o cudownej rodzinie. Żeby nie musiał wracać do domu dziecka.

Krzyś ma orzeczenie o niepełnosprawności z powodu FAS-u niepełnoobjawowego i afazji mowy. Podczas pobytu w obecnej rodzinie zrobił jednak bardzo duże postępy. Mimo utrudnionej mowy jest niesamowitą gadułą. Chce być zauważany i oczekuje odpowiedzi na dziesiątki pytań. Ma bujną wyobraźnię i potrafi jej użyć. Zapamiętuje wiele szczegółów z życia codziennego.

Uwielbia wiejskie życie na podwórku. Poznał je podczas odwiedzin u dalszej rodziny. Jego wzorem do naśladowania są mężczyźni z otoczenia. Dąży do towarzyszenia im w różnych pracach.

Rówieśnicy i starsze dzieci budzą w nim zazdrość i frustrację. O wiele lepiej dogaduje się z młodszymi dziećmi. Jest wobec nich czuły i opiekuńczy. Uwielbia również przytulać się do cioci i wujka.

Chłopiec ma uregulowaną sytuację prawną. Dlatego szukamy rodziny z dowolnej części Polski.

Osoba, która stworzy dla niego dom, może pełnić tę rolę zawodowo jako rodzina zastępcza specjalistyczna (zapewniamy wynagrodzenie i świadczenia na dziecko).

Przyjmujemy zgłoszenia zarówno od osób z kwalifikacjami na rodzinę zastępczą, jak i na adopcyjną. Prosimy o kontakt poprzez Fb Rodzina Jest dla Dzieci lub mailowo: k.tatarzynska@capz.lodz.pl.

*Imię zostało zmienione.

 

 

Zobacz również:

 -  fot. www.lodz.pl

"Autobus dla bezdomnych i potrzebujących" wyjechał w trasę

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W piątek 1 grudnia br. o godz. 21 sprzed Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady... więcej

Pracowniczka socjalna MOPS w Łodzi wyróżniona w konkursie „Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego 2023”

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Katarzyna Hołys-Lewy, terenowa pracowniczka socjalna III Wydziału Pracy Środowiskowej w Miejskim... więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Dzisiaj (21 listopada) przypada Dzień Pracownika Socjalnego. To święto osób, które codzienną pracą... więcej

 -  www.lodz.pl

Raper O.S.T.R. ze wsparciem dla potrzebujących

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Pochodzący z Łodzi raper, muzyk, kompozytor i producent muzyczny – Adam O.S.T.R. Ostrowski (od 2017... więcej

VII Światowy Dzień Ubogich

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W niedzielę 19 listopada 2023 r. obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża... więcej

Facebook