Rodzina jest dla dzieci

POLSKIE I UKRAIŃSKIE DZIECI Z ŁÓDZKIEJ PIECZY ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ DZIECKA

Po 2-letniej przerwie związanej z pandemią powróciła impreza organizowana przez Stowarzyszenie Lions Club Łódź dla dzieci z domów dziecka z Łodzi i okolic. W tym roku organizatorzy mogli liczyć także na kobiece wsparcie ze strony Stowarzyszenia LIONS CLUB Łódź - Ladies oraz wielu firm i ludzi dobrej woli. W pikniku uczestniczyły także niektóre rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka, dzieci z Ukrainy przebywające w łódzkich domach dziecka oraz ukraińskie rodziny mieszkające u naszych rodzin zastępczych. Łącznie w Dniu Dziecka bawiło się z nami ponad 400 dzieci!

Atrakcji na terenie Atlas Arena było tak wiele, że nawet przez chwilę nikt nie stał bezczynnie. Zarówno małe dzieci, jak i te nastoletnie szalały na dmuchanych zjeżdżalniach, palmie i ściance wspinaczkowej. Miłośnicy klocków Lego mogli wybrać zajęcia z robotyki, a młodzi informatycy poznawali tajniki programowania. Były też układy taneczne serwowane przez DJ-a Jakuba Skalmierskiego, muzyka na żywo grana przez orkiestrę dętą z SP nr 44, drifting (Wojciech Goździewicz), ścigacze i samochód solarny stworzony przez studentów Politechniki Łódzkiej.

Wolontariuszki i wolontariusze robili makijaże, fryzury, manicure, zwierzątka z balonów i uczyli pierwszej pomocy. Atrakcje dla dzieci przygotowali także żużlowcy z KŻ Orzeł Łódź, straż pożarna, Albatros Łódzki Klub Kajakowy, firma On The Rock i Szpital Kopernika w Łodzi.

Kilargo, producent Lody Augusto, zapewniło lody, a Soplicowo - kanapki. Z przekąsek rozdawana była także wata cukrowa w przeróżnych kolorach, popcorn i napoje.

Politechnika Łódzka prezentowała robiące duże wrażenie doświadczenia chemiczne. A na pamiątkę dzieci fotografowały się w Fotobudka Myk Pstryk.

Po imprezie dostaliśmy wiadomość z podziękowaniami m.in. od pani Zoriany, ukraińskiej wychowawczyni z jednego z łódzkich domów dziecka. Napisała, że dopóki trwało to radosne święto, jej dzieci mogły zapomnieć o koszmarze wojny i poczuć się naprawdę szczęśliwe.

Zdjęciową relację z imprezy przygotowała wyjątkowa osoba: prezentująca trzecie pokolenie fotografików w swojej rodzinie Charlotte Simpson z HotShots Dubai photography by Charlotte Simpson. Na co dzień mieszka ona w Dubaju, ale tegoroczny Dzień Dziecka spędziła z nami w Łodzi. Pani Charlotto, jesteśmy bardzo wdzięczni!

Ogromne podziękowania dla łódzkich Lionsów, którzy od lat wyczarowują cuda z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy także Lwicom oraz wszystkim organizacjom i firmom, które pomagały w organizacji tej wspaniałej imprezy.

 

 

Zobacz również:

Zbiórka odzieży dla łodzian w potrzebie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Grupa sześciu streetworkerów pracujących w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi i zajmujących... więcej

 -  fot. UMŁ

Łódzcy seniorzy testują nowe technologie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Inteligentny dozownik tabletek, kamizelka wyposażona w specjalne sensory, dzięki którym jest w... więcej

 -  https://www.pexels.com

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

 -  fot. UMŁ

Plecaki z wyprawką szkolną dla najmłodszych, potrzebujących łodzian

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Prawie 300 plecaków wraz z wyprawką szkolną przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w... więcej

 -  https://www.pexels.com

Wsparcie dla uczących się osób z niepełnosprawnością

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Od czwartku 1 września br. osoby z niepełnosprawnością zdobywające wykształcenie na poziomie wyższym... więcej

Facebook