Rodzina jest dla dzieci

POLSKIE I UKRAIŃSKIE DZIECI Z ŁÓDZKIEJ PIECZY ŚWIĘTOWAŁY DZIEŃ DZIECKA

Po 2-letniej przerwie związanej z pandemią powróciła impreza organizowana przez Stowarzyszenie Lions Club Łódź dla dzieci z domów dziecka z Łodzi i okolic. W tym roku organizatorzy mogli liczyć także na kobiece wsparcie ze strony Stowarzyszenia LIONS CLUB Łódź - Ladies oraz wielu firm i ludzi dobrej woli. W pikniku uczestniczyły także niektóre rodziny zastępcze i rodzinne domy dziecka, dzieci z Ukrainy przebywające w łódzkich domach dziecka oraz ukraińskie rodziny mieszkające u naszych rodzin zastępczych. Łącznie w Dniu Dziecka bawiło się z nami ponad 400 dzieci!

Atrakcji na terenie Atlas Arena było tak wiele, że nawet przez chwilę nikt nie stał bezczynnie. Zarówno małe dzieci, jak i te nastoletnie szalały na dmuchanych zjeżdżalniach, palmie i ściance wspinaczkowej. Miłośnicy klocków Lego mogli wybrać zajęcia z robotyki, a młodzi informatycy poznawali tajniki programowania. Były też układy taneczne serwowane przez DJ-a Jakuba Skalmierskiego, muzyka na żywo grana przez orkiestrę dętą z SP nr 44, drifting (Wojciech Goździewicz), ścigacze i samochód solarny stworzony przez studentów Politechniki Łódzkiej.

Wolontariuszki i wolontariusze robili makijaże, fryzury, manicure, zwierzątka z balonów i uczyli pierwszej pomocy. Atrakcje dla dzieci przygotowali także żużlowcy z KŻ Orzeł Łódź, straż pożarna, Albatros Łódzki Klub Kajakowy, firma On The Rock i Szpital Kopernika w Łodzi.

Kilargo, producent Lody Augusto, zapewniło lody, a Soplicowo - kanapki. Z przekąsek rozdawana była także wata cukrowa w przeróżnych kolorach, popcorn i napoje.

Politechnika Łódzka prezentowała robiące duże wrażenie doświadczenia chemiczne. A na pamiątkę dzieci fotografowały się w Fotobudka Myk Pstryk.

Po imprezie dostaliśmy wiadomość z podziękowaniami m.in. od pani Zoriany, ukraińskiej wychowawczyni z jednego z łódzkich domów dziecka. Napisała, że dopóki trwało to radosne święto, jej dzieci mogły zapomnieć o koszmarze wojny i poczuć się naprawdę szczęśliwe.

Zdjęciową relację z imprezy przygotowała wyjątkowa osoba: prezentująca trzecie pokolenie fotografików w swojej rodzinie Charlotte Simpson z HotShots Dubai photography by Charlotte Simpson. Na co dzień mieszka ona w Dubaju, ale tegoroczny Dzień Dziecka spędziła z nami w Łodzi. Pani Charlotto, jesteśmy bardzo wdzięczni!

Ogromne podziękowania dla łódzkich Lionsów, którzy od lat wyczarowują cuda z okazji Dnia Dziecka. Dziękujemy także Lwicom oraz wszystkim organizacjom i firmom, które pomagały w organizacji tej wspaniałej imprezy.

 

 

Zobacz również:

 -  fot. UMŁ

Nowa świetlica dla dzieci i młodzieży na Księżym Młynie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Sala multimedialna (zwana także salą wyciszenia m.in. z projektorem multimedialnym na wyposażeniu),... więcej

 -  ww.pexels.com

Asystenci pomogą łodzianom z niepełnosprawnościami

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Towarzyszenie w wyjściu, powrocie oraz dojeździe np. do kina, teatru, muzeum, ośrodka sportowego, a... więcej

 -  fot. UMŁ

Chorych na Alzheimera przybywa a strategii brak. Eksperci z całej Polski debatują w Łodzi

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Europa się starzeje. Żyjemy coraz dłużej, ale równocześnie rośnie problem opieki nad osobami chorymi... więcej

 -  fot. Dom Dziennego Pobytu przy ul. Zbocze 2a

VIII Spotkania Pokoleń w Domu Dziennego Pobytu na Stokach

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Już po raz ósmy w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Zbocze 2a na Stokach odbyły się Spotkania Pokoleń... więcej

Mamy Dzień Mamy! Świętuj z Miejską Strefą Kultury

Wydział Kultury

Kulturalny prezent z okazji Dnia Mamy, a także wspólnie spędzony czas? Miejska Strefa Kultury... więcej

Facebook