Rodzina jest dla dzieci

Plecaki z wyprawką szkolną dla najmłodszych, potrzebujących łodzian

Prawie 300 plecaków wraz z wyprawką szkolną przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Łodzi firma Amazon prowadząca największy na świecie sklep internetowy i posiadająca centrum logistyczne m.in. w Łodzi, a także w podłódzkich Pawlikowicach. Podarowane plecaki trafią do najbardziej potrzebujących podopiecznych łódzkiego MOPS uczęszczających do najmłodszych klas szkół podstawowych, czyli do klas pierwszych, drugich i trzecich.

 -  fot. UMŁ

Każdy z tornistrów, który trafi do małych, łódzkich uczniów znajdujących się w potrzebie, będzie zawierał: piórnik, zeszyt 32-kartkowy, zeszyt 60-kartkowy, podkład do pisania, wycinankę, farby, pisaki, kredki, plastelinę, ołówki, długopis, linijkę, temperówkę, gumkę do ścierania oraz nożyczki.

- Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, m.in. wśród dzieci to jedno z zadań i wyzwań, któremu na różne sposoby staramy się stawiać czoło w naszej codziennej pracy - mówi Elżbieta Jaszczak, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi ds. pomocy środowiskowej. – Kluczową rolę w tym wyrównywaniu szans w gronie najmłodszych odgrywa właśnie edukacja. Dlatego niezmiernie ucieszyła nas wiadomość, kiedy firma Amazon zgłosiła się do nas z pomysłem i propozycją wsparcia łódzkich dzieci w wieku wczesnoszkolnym, które pochodzą z rodzin mierzących się z różnymi trudnościami życiowymi. Dziękujemy więc firmie Amazon za taką inicjatywę i zaangażowanie na rzecz pomocy naszym najmłodszym podopiecznym. A w związku z niedawnym rozpoczęciem roku szkolnego wszystkim, łódzkim uczniom życzymy samych sukcesów w nauce.

Amazon aktywnie uczestniczy w działaniach pomocowych dla dzieci w lokalnych społecznościach, by wesprzeć ich w starcie w lepszą przyszłość.

- Razem możemy znacznie więcej, dlatego przekazujemy obecnie plecaki i przybory szkolne dla dzieci w szkołach oraz organizujemy programy integracyjno-edukacyjne w Amazon STEM Kindlotekach, również tych znajdujących się w rejonie łódzkim – podkreśla Barbara Krystosiak, starsza menedżerka Amazon ds. relacji ze społecznościami. - W samej Łodzi prowadzimy trzy STEM-owe Kindloteki, mamy także punkty w Pabianicach oraz Dobroniu. Dbamy, by oferowana przez nas pomoc miała realny i wartościowy charakter.

Zobacz również:

 -  www.pexels.com

Wsparcie i wytchnienie dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Na odpoczynek, regenerację lub załatwienie wszelkich niezbędnych spraw poza domem będą mogli... więcej

 -  fot. UMŁ

Autobus dla bezdomnych i potrzebujących ponownie w trasie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Dziewiętnasty już sezon ulicami Łodzi rozpocznie w najbliższy czwartek 1 grudnia „Autobus dla... więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Dzisiaj (21 listopada) przypada Dzień Pracownika Socjalnego. To święto osób, które swoją pracą... więcej

 -  fot. UMŁ

Kompleksowe wsparcie dla osób w kryzysie bezdomności

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Łodzi oraz łódzcy strażnicy miejscy ponownie... więcej

Punkty Pracy Socjalnej łódzkiego MOPS ponownie otwarte

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Trzynaście z szesnastu Punktów Pracy Socjalnej (PPS) funkcjonujących w ramach Miejskiego Ośrodka... więcej

Facebook