Omenaa Foundation przekazała 15 komputerów dla dzieci z Łodzi

Zuzia jest piątoklasistką i codziennie ma lekcje online od godz. 8 do 14.30. To nie lada wyzwanie, bo młodsze rodzeństwo dba, by w domu było głośno.

A do tego jeszcze okazało się, że stary laptop odmówił współpracy. - Przez jakiś czas Zuzia korzystała z telefonu, ale to nie było dobre rozwiązanie, bo w tym czasie niczego nie mogłam załatwić - opowiada pani Lidia, która od 12 lat jest niezawodową rodziną zastępczą.


To do ich domu trafił jeden z 15 komputerów przekazanych przez Omenaa Foundation do Łodzi. Pozostałe powędrowały do dzieci z rodzin biologicznych i zastępczych (spokrewnionych, niezawodowych i zawodowych) oraz do rodzinnego domu dziecka Fundacji Happy Kids prowadzonego przez panią Dagmarę Owczarek. W tej rodzinie wychowuje się 7 dzieci, wszystkie w wieku szkolnym i studenckim. Najmłodszy, Igor, jest uczniem klasy II, a najstarsza młoda dama studiuje na Uniwersytecie Łódzkim. - Dzieci miały wcześniej laptop, a ja drugi do pracy. Gdy zaczęła się nauka w domu, oddałam im swój, ale to było wciąż za mało. Bo czasami 5 dzieci ma jednocześnie lekcje online. Bardzo dziękujemy fundacji za podarowanie nam dodatkowego komputera. Świetnie się sprawdza i dzieci bardzo lubią na nim pracować - komentuje pani Dagmara.


Z całego MOPS-owego serca dziękujemy w imieniu wszystkich 15 rodzin zespołowi Omenaa Foundation, a zwłaszcza pani Pameli Munyamie, za piękny dar przysłany dla łódzkich dzieci. Jesteście wyjątkową organizacją, patrzącą z wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka. Dziękujemy!

Jeśli Wy również chcecie wesprzeć dzieci z łódzkich rodzin i domów dziecka, piszcie do nas na Fb lub na adres g.halakiewicz@mops.lodz.pl .

Zobacz również:

Potrzebne pizze i lody dla dzieci z łódzkich domów dziecka w dniu ich święta!

Rodzina Jest dla Dzieci

Już za kilka dni, 1 czerwca, będziemy świętować Dzień Dziecka. Tego dnia większość rodziców postara... więcej

Drogie mamy, kochajcie i bądźcie kochane!

Rodzina Jest dla Dzieci

Pięknie jest być mamą. Ale i trudna to rola. Można ją odczytać na wiele sposobów. Są mamy łagodne i... więcej

Warsztaty serowarskie online dla łódzkich rodzin zastępczych. Kto chętny?

Rodzina Jest dla Dzieci

Pamiętacie, jak rok temu bawiliśmy się razem podczas Święta Rodzin Zastępczych? Było radośnie i... więcej

Dziękujemy za udział w spotkaniu z rodziną zastępczą i wolontariuszami!

Rodzina Jest dla Dzieci

Od ponad roku organizujemy cyklicznie spotkania dla osób zainteresowanych rodzicielstwem zastępczym... więcej

700 maseczek od 2 firm odzieżowych. Dziękujemy!

Rodzina Jest dla Dzieci

Maseczki to wciąż towar pierwszej potrzeby. Wiedzą o tym doskonale łódzcy i pabianiccy... więcej