Rodzina jest dla dzieci

MEDALE DLA 2 KOLEJNYCH RODZIN ZASTĘPCZYCH. GRATULUJEMY!

Medali jest łącznie 600. Bo tyle lat ma Łódź. Z tej okazji władze naszego miasta przyznają odznaczenia łodziankom i łodzianom, którzy aktywnie działają w życiu społecznym i artystycznym. Medale wręczane są partiami już od kilku miesięcy. Podczas uroczystości w lipcu jeden z nich otrzymali Alicja i Andrzej Brzozowscy prowadzący od 20 lat rodzinny dom dziecka, przede wszystkim dla dzieci z niepełnosprawnościami intelektualnymi.

A tym razem, podczas pierwszego wrześniowego spotkania w Muzeum Miasta Łodzi, wyróżnienia odebrały 2 kolejne rodziny zastępcze pomagające dzieciom po traumach. Medale powędrowały do Gosi i Zbyszka Wilamków, którzy od 11 lat tworzą pogotowie rodzinne dla opuszczonych dzieci w wieku od noworodków do nastolatków. Leczą, dają poczucie bezpieczeństwa, tulą i kołyszą, a później towarzyszą im w drodze do rodzin adopcyjnych.

Dwa kolejne odznaczenia otrzymali Renata i Janusz Zalewscy z prawie 20-letnim doświadczeniem w rodzicielstwie zastępczym, przez wiele lat będący rodziną zastępczą specjalistyczną. Obecnie prowadzą rodzinny dom dziecka dla dzieci z ciężkimi chorobami takimi jak wodogłowie oraz licznymi niepełnosprawnościami.

Wśród zasłużonych z wrześniowego wręczenia medali są także lekarze (m.in. Adam Dziki i Marek Krochmalski), muzycy (Iza Połońska, Łukasz Lach, Paweł Samokhin, Piotr Rogucki), artyści teatralni i multimedialni (Tomasz Rodowicz z Teatru Chorea, Józef Robakowski), społecznicy (Agnieszka Reiske ze Społecznie Zaangażowanych, Marta Libiszowska z Fundacji Dom w Łodzi, producentka filmowa Ewa Puszczyńska oraz siostry ADiHD.

Gratulujemy wszystkim odznaczonym, a najbardziej oczywiście naszym rodzinom zastępczym. Pani Gosiu, Pani Renatko, Panie Januszu, Panie Zbyszku, serdeczne uściski i podziękowania za ogrom pracy!

 

 

Zobacz również:

 -  fot. www.lodz.pl

"Autobus dla bezdomnych i potrzebujących" wyjechał w trasę

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W piątek 1 grudnia br. o godz. 21 sprzed Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady... więcej

Pracowniczka socjalna MOPS w Łodzi wyróżniona w konkursie „Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego 2023”

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Katarzyna Hołys-Lewy, terenowa pracowniczka socjalna III Wydziału Pracy Środowiskowej w Miejskim... więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Dzisiaj (21 listopada) przypada Dzień Pracownika Socjalnego. To święto osób, które codzienną pracą... więcej

 -  www.lodz.pl

Raper O.S.T.R. ze wsparciem dla potrzebujących

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Pochodzący z Łodzi raper, muzyk, kompozytor i producent muzyczny – Adam O.S.T.R. Ostrowski (od 2017... więcej

VII Światowy Dzień Ubogich

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W niedzielę 19 listopada 2023 r. obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża... więcej

Facebook