Mamy w Łodzi kolejny rodzinny dom dziecka Fundacji Happy Kids! Już wkrótce zamieszka w nim 8 dzieci

Lena i jej młodszy brat Daniel, Kajtek ze starszą siostrą oraz Kuba - to 5 pierwszych dzieci, które zamieszkały w nowo otwartym rodzinnym domu dziecka Fundacji Happy Kids. Właśnie dziś „dom dla rodziny” nr 17 został oficjalnie otwarty i poświęcony przez współpracującego z fundacją ks. Edwarda. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Adam Wieczorek - Wiceprezydent Łodzi oraz twórca i fundator Fundacji Radosław Wiśniewski.

- Marzę, że pewnego dnia będę mógł uczestniczyć w oficjalnym zamknięciu, a nie otwieraniu nowych domów dziecka, nawet tych rodzinnych - mówił Aleksander Kartasiński, prezes Happy Kids.

Podobne marzenia ma Piotr Rydzewski, wicedyrektor łódzkiego MOPS-u i szef kampanii Rodzina Jest dla Dzieci promującej rodzicielstwo zastępcze. - W rodzinnym domu dziecka po prostu się mieszka. A do placówki opiekuńczo-wychowawczej, czyli instytucjonalnego domu dziecka ludzie przychodzą do pracy. I mimo ich zaangażowania domy dziecka nie mogą dać tego najważniejszego - obserwacji rodziny na co dzień - komentował.

Refleksją na temat rodziny i domu podzielił się także ks. Edward: - Dom to jest miejsce, do którego chętnie wracam i jestem w nim oczekiwany.

O swoich doświadczeniach opowiadała pani Halina Jóźwiak, która rodzicielstwem zastępczym zajmuje się zawodowo od 19 lat. Początkowo prowadziła w Łodzi pogotowie rodzinne. Później została rodziną adopcyjną jednego z dzieci, a następnie rozpoczęła współpracę z Fundacją Happy Kids i od kilkunastu lat wychowuje młodych wspaniałych ludzi.

Już wkrótce w przepięknie położonym na Stokach domu zamieszkają kolejne dzieci. Łącznie będzie ich ośmioro, jak w większości fundacyjnych domów. Rodzice zastępczy, którzy zdecydowali się przeprowadzić do Łodzi, by właśnie tu opiekować się dziećmi z trudną przeszłością, prowadzili wcześniej rodzinny dom w Wałbrzychu. A ich korzenie to Poznań i Wrocław. Teraz pan Bartosz i pani Ewa są łodzianami.

Bardzo cieszą nas efekty współpracy z Fundacją Happy Kids. Jesteśmy szczęśliwi, że kolejne dzieci będą mogły przeprowadzić się z placówek do rodzin. Wkrótce Fundacja otworzy 2 kolejne domy: jeszcze 1 na Stokach i kolejny pomiędzy Łodzią a Tuszynem.

Z całego MOPS-owego serca dziękujemy zespołowi Fundacji, zwłaszcza jej twórcy Radosławowi Wiśniewskiemu i jego rodzinie oraz prezesowi Aleksandrowi Kartasińskiemu.

Zobacz również:

Zorganizowali turniej dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Dziękujemy!

Rodzina Jest dla Dzieci

Dopóki piłka w grze, wszystko jest możliwe - jak mawiał Kazimierz Górski, patron Szkoły Mistrzostwa... więcej

Odwiedzamy z wystawą łódzkie kościoły i podczas mszy mówimy o rodzicielstwie zastępczym

Rodzina Jest dla Dzieci

Wystawa JESTEM RODZINĄ ZASTĘPCZĄ zawitała do 4 łódzkich kościołów: Parafii św. Brata Alberta w Łodzi... więcej

Siłowni Szczęśliwej Drogi przy ul. Wschodniej 69 -  fot. Radosław Żydowicz / UMŁ

Wychowankowie łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych będą „trenować” bycie dorosłymi

MOPS

150 wychowanków z łódzkich Domów Dziecka i rodzin zastępczych weźmie udział w programie Siłowni... więcej

Potrzebne 3 szafy i 6 łóżek dla chłopców z Pogotowia Opiekuńczego!

Rodzina Jest dla Dzieci

Dla żadnego dziecka Pogotowie Opiekuńcze nie jest miejscem marzeń. Większość z nich przyjeżdża tu... więcej

Przychodnie Salve - Bądź Zdrów pomagają szukać rodzin zastępczych. Dziękujemy!

Rodzina Jest dla Dzieci

Rodzina zastępcza ma na jakiś czas zastąpić dziecku jego biologicznych rodziców. Zwykle wtedy, gdy... więcej

Facebook