Mamy w Łodzi kolejny rodzinny dom dziecka Fundacji Happy Kids! Już wkrótce zamieszka w nim 8 dzieci

Lena i jej młodszy brat Daniel, Kajtek ze starszą siostrą oraz Kuba - to 5 pierwszych dzieci, które zamieszkały w nowo otwartym rodzinnym domu dziecka Fundacji Happy Kids. Właśnie dziś „dom dla rodziny” nr 17 został oficjalnie otwarty i poświęcony przez współpracującego z fundacją ks. Edwarda. W spotkaniu uczestniczyli m.in. Adam Wieczorek - Wiceprezydent Łodzi oraz twórca i fundator Fundacji Radosław Wiśniewski.

- Marzę, że pewnego dnia będę mógł uczestniczyć w oficjalnym zamknięciu, a nie otwieraniu nowych domów dziecka, nawet tych rodzinnych - mówił Aleksander Kartasiński, prezes Happy Kids.

Podobne marzenia ma Piotr Rydzewski, wicedyrektor łódzkiego MOPS-u i szef kampanii Rodzina Jest dla Dzieci promującej rodzicielstwo zastępcze. - W rodzinnym domu dziecka po prostu się mieszka. A do placówki opiekuńczo-wychowawczej, czyli instytucjonalnego domu dziecka ludzie przychodzą do pracy. I mimo ich zaangażowania domy dziecka nie mogą dać tego najważniejszego - obserwacji rodziny na co dzień - komentował.

Refleksją na temat rodziny i domu podzielił się także ks. Edward: - Dom to jest miejsce, do którego chętnie wracam i jestem w nim oczekiwany.

O swoich doświadczeniach opowiadała pani Halina Jóźwiak, która rodzicielstwem zastępczym zajmuje się zawodowo od 19 lat. Początkowo prowadziła w Łodzi pogotowie rodzinne. Później została rodziną adopcyjną jednego z dzieci, a następnie rozpoczęła współpracę z Fundacją Happy Kids i od kilkunastu lat wychowuje młodych wspaniałych ludzi.

Już wkrótce w przepięknie położonym na Stokach domu zamieszkają kolejne dzieci. Łącznie będzie ich ośmioro, jak w większości fundacyjnych domów. Rodzice zastępczy, którzy zdecydowali się przeprowadzić do Łodzi, by właśnie tu opiekować się dziećmi z trudną przeszłością, prowadzili wcześniej rodzinny dom w Wałbrzychu. A ich korzenie to Poznań i Wrocław. Teraz pan Bartosz i pani Ewa są łodzianami.

Bardzo cieszą nas efekty współpracy z Fundacją Happy Kids. Jesteśmy szczęśliwi, że kolejne dzieci będą mogły przeprowadzić się z placówek do rodzin. Wkrótce Fundacja otworzy 2 kolejne domy: jeszcze 1 na Stokach i kolejny pomiędzy Łodzią a Tuszynem.

Z całego MOPS-owego serca dziękujemy zespołowi Fundacji, zwłaszcza jej twórcy Radosławowi Wiśniewskiemu i jego rodzinie oraz prezesowi Aleksandrowi Kartasińskiemu.

Zobacz również:

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

Łódzkie święto swinga

Łódzkie święto swinga przez cały weekend!

Zuzanna Bociąga / ŁCW

Retro samochody, muzyka dixielandowa i stylizacje tancerzy przeniosą łodzian do Ameryki lat 30. więcej

SZUKAMY NOWYCH RODZIN ZASTĘPCZYCH NAWET PODCZAS URODZINOWYCH IMPREZ!

Rodzina Jest Dla Dzieci

Przyjęcie było huczne, jak przystało na 598. urodziny. Łódź zaprosiła do wspólnego świętowania... więcej

Część zadań (m.in. nowy dach i hydraulika) jest wykonywana przez profesjonalne ekipy remontowe, a pozostałą część wykonują samodzielnie bezdomni, którzy do tej pory korzystali ze schroniska na Stokach.  -  fot. UMŁ

Najstarsze schronisko dla bezdomnych w remoncie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Całkowicie nowy dach już jest, przenoszone (z piwnicy na parter) i dostosowywane do potrzeb osób z... więcej

Na pomoc w formie usług opiekuńczych w łódzkim MOPS jest zarezerwowana w tym roku kwota nieco ponad 14,5 mln zł.  -  fot. UMŁ

Opiekunowie pomogą w codziennych obowiązkach

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Przygotowywanie posiłków oraz ich podawanie, pomoc w zakupach, pranie, prasowanie, drobne porządki w... więcej

Facebook