Łódzkie rodziny zastępcze „SKARBIE” w ponad 1,3 tys. w Rossmann Polska

Jest wiele powodów, by odwiedzić którąś z drogerii firmy Rossmann. Ale w tym miesiącu mamy powód dodatkowy. Bo w majowym „Skarbie”, magazynie wydawanym przez Rossmanna, znajdziecie tekst Karoliny Tatarzyńskiej z kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci o trzech łódzkich rodzinach zastępczych.

Przeczytacie, jak siostra z Melbourne zainspirowała panią Dorotę do zaopiekowania się małymi siostrami, a pan Mirosław, wychowawca z domu dziecka, został wujkiem pełnoetatowym. Poznacie również historię pani Iwony i jej męża Mariusza, rodziców Oliwki, badmintonowej gwiazdy przywożącej medale z międzynarodowych zawodów.


Żeby jednak rodzicielstwo zastępcze nie wydało się zajęciem przesadnie łatwym i radosnym, poprosiliśmy Joannę Luberadzka-Gruca z Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, by opowiedziała, jakich trudności mogą spodziewać się rodzice zastępczy.


Bardzo nas cieszy, że historie trzech rodzin z Łodzi poznają czytelnicy, a przede wszystkim czytelniczki „Skarbu” w całej Polsce. Wiemy, że dzięki „Skarbowi” idea rodzicielstwa zastępczego dotrze do ogromnej grupy osób. Rossmann to przecież największa sieć drogerii w Polsce. Obecnie sklepów tej firmy jest już ponad 1,3 tys., a każdego dnia robi w nich zakupy około 770 tys. klientek i klientów.
Cieszy nas również, że tekst o rodzinach zastępczych ukazał się właśnie w tym miesiącu. Bo 30 maja obchodzą one swoje święto - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.


Z całego MOPS-owego serca dziękujemy za opublikowanie naszego materiału Rossmann Polska, a zwłaszcza rzeczniczce Agacie Nowakowskiej oraz redaktorce Katarzynie Montgomery. Równie serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym rozmówcom i bohaterom tekstu: Dorocie Wiśniewskiej, jej partnerowi Michałowi Szewczykowi i jej córce Magdalena WiśniewskaMirosław JanickiIwona Szmigiel i jej mężowi Mariuszowi, ich dorosłym córkom Ewie Zuzannie Szmigiel Szkop i Natalii Kocik, oraz wszystkim młodszym i starszym dzieciom - Wiktorii, Madzi, Lence, Kacprowi i Oliwii Szmigiel.


PS Kilkadziesiąt „Skarbów” czeka także w filii Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego 74. Będziemy przekazywać je na spotkaniach dla osób, które chcą zostać wolontariuszami lub myślą o założeniu rodziny zastępczej.

Zobacz również:

Łódzcy motocykliści zbierają na prezenty dla dzieci z domów dziecka. Dołącz do akcji!

Rodzina Jest dla Dzieci

Już po raz 9. Stowarzyszenie Łódzkich Motocyklistów organizuje akcję MotoMikołaje Łódź. Pieniądze... więcej

Mamy to! Rodzina Jest dla Dzieci z nagrodą Effie Poland

Rodzina Jest dla Dzieci

W Łodzi atmosfera dziś prawdziwie słoneczna, a my od rana nucimy sobie razem z Ryszardem Rynkowskim... więcej

Pomóż opuszczonym dzieciom - zagłosuj na L152!

Rodzina Jest dla Dzieci

Czujesz, że dzieci z łódzkich domów dziecka i rodzin zastępczych są Ci bliskie? Chcesz je wspierać,... więcej

Bezimienna dziewczynka zostawiona w szpitalu. Dla takich dzieci potrzebne są pogotowia rodzinne

Rodzina Jest dla Dzieci

Jej mama powiedziała pielęgniarkom, że niedługo wróci. Ale już więcej się tam nie pojawiła. Może nie... więcej

Rodziny zastępcze pomagają nie tylko dzieciom. Komu jeszcze? Przeczytajcie!

Rodzina Jest dla Dzieci

W Światowym Dniu Adopcji opowiemy Wam, dlaczego tak ważne są rodziny zastępcze w życiu rodziców... więcej

Facebook