Rodzina jest dla dzieci

Łódzkie rodziny zastępcze „SKARBIE” w ponad 1,3 tys. w Rossmann Polska

Jest wiele powodów, by odwiedzić którąś z drogerii firmy Rossmann. Ale w tym miesiącu mamy powód dodatkowy. Bo w majowym „Skarbie”, magazynie wydawanym przez Rossmanna, znajdziecie tekst Karoliny Tatarzyńskiej z kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci o trzech łódzkich rodzinach zastępczych.

Przeczytacie, jak siostra z Melbourne zainspirowała panią Dorotę do zaopiekowania się małymi siostrami, a pan Mirosław, wychowawca z domu dziecka, został wujkiem pełnoetatowym. Poznacie również historię pani Iwony i jej męża Mariusza, rodziców Oliwki, badmintonowej gwiazdy przywożącej medale z międzynarodowych zawodów.


Żeby jednak rodzicielstwo zastępcze nie wydało się zajęciem przesadnie łatwym i radosnym, poprosiliśmy Joannę Luberadzka-Gruca z Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, by opowiedziała, jakich trudności mogą spodziewać się rodzice zastępczy.


Bardzo nas cieszy, że historie trzech rodzin z Łodzi poznają czytelnicy, a przede wszystkim czytelniczki „Skarbu” w całej Polsce. Wiemy, że dzięki „Skarbowi” idea rodzicielstwa zastępczego dotrze do ogromnej grupy osób. Rossmann to przecież największa sieć drogerii w Polsce. Obecnie sklepów tej firmy jest już ponad 1,3 tys., a każdego dnia robi w nich zakupy około 770 tys. klientek i klientów.
Cieszy nas również, że tekst o rodzinach zastępczych ukazał się właśnie w tym miesiącu. Bo 30 maja obchodzą one swoje święto - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.


Z całego MOPS-owego serca dziękujemy za opublikowanie naszego materiału Rossmann Polska, a zwłaszcza rzeczniczce Agacie Nowakowskiej oraz redaktorce Katarzynie Montgomery. Równie serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym rozmówcom i bohaterom tekstu: Dorocie Wiśniewskiej, jej partnerowi Michałowi Szewczykowi i jej córce Magdalena WiśniewskaMirosław JanickiIwona Szmigiel i jej mężowi Mariuszowi, ich dorosłym córkom Ewie Zuzannie Szmigiel Szkop i Natalii Kocik, oraz wszystkim młodszym i starszym dzieciom - Wiktorii, Madzi, Lence, Kacprowi i Oliwii Szmigiel.


PS Kilkadziesiąt „Skarbów” czeka także w filii Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego 74. Będziemy przekazywać je na spotkaniach dla osób, które chcą zostać wolontariuszami lub myślą o założeniu rodziny zastępczej.

Zobacz również:

Zbiórka odzieży dla łodzian w potrzebie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Grupa sześciu streetworkerów pracujących w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Łodzi i zajmujących... więcej

 -  fot. UMŁ

Łódzcy seniorzy testują nowe technologie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Inteligentny dozownik tabletek, kamizelka wyposażona w specjalne sensory, dzięki którym jest w... więcej

 -  https://www.pexels.com

Bezpłatne, ciepłe posiłki dla uczniów i przedszkolaków

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Łódzcy rodzice, którzy chcieliby, by ich dzieci korzystały z bezpłatnych, ciepłych posiłków w... więcej

 -  fot. UMŁ

Plecaki z wyprawką szkolną dla najmłodszych, potrzebujących łodzian

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Prawie 300 plecaków wraz z wyprawką szkolną przekazała Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w... więcej

 -  https://www.pexels.com

Wsparcie dla uczących się osób z niepełnosprawnością

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Od czwartku 1 września br. osoby z niepełnosprawnością zdobywające wykształcenie na poziomie wyższym... więcej

Facebook