Łódzkie rodziny zastępcze „SKARBIE” w ponad 1,3 tys. w Rossmann Polska

Jest wiele powodów, by odwiedzić którąś z drogerii firmy Rossmann. Ale w tym miesiącu mamy powód dodatkowy. Bo w majowym „Skarbie”, magazynie wydawanym przez Rossmanna, znajdziecie tekst Karoliny Tatarzyńskiej z kampanii społecznej Rodzina Jest dla Dzieci o trzech łódzkich rodzinach zastępczych.

Przeczytacie, jak siostra z Melbourne zainspirowała panią Dorotę do zaopiekowania się małymi siostrami, a pan Mirosław, wychowawca z domu dziecka, został wujkiem pełnoetatowym. Poznacie również historię pani Iwony i jej męża Mariusza, rodziców Oliwki, badmintonowej gwiazdy przywożącej medale z międzynarodowych zawodów.


Żeby jednak rodzicielstwo zastępcze nie wydało się zajęciem przesadnie łatwym i radosnym, poprosiliśmy Joannę Luberadzka-Gruca z Koalicja na rzecz Rodzinnej Opieki Zastępczej, by opowiedziała, jakich trudności mogą spodziewać się rodzice zastępczy.


Bardzo nas cieszy, że historie trzech rodzin z Łodzi poznają czytelnicy, a przede wszystkim czytelniczki „Skarbu” w całej Polsce. Wiemy, że dzięki „Skarbowi” idea rodzicielstwa zastępczego dotrze do ogromnej grupy osób. Rossmann to przecież największa sieć drogerii w Polsce. Obecnie sklepów tej firmy jest już ponad 1,3 tys., a każdego dnia robi w nich zakupy około 770 tys. klientek i klientów.
Cieszy nas również, że tekst o rodzinach zastępczych ukazał się właśnie w tym miesiącu. Bo 30 maja obchodzą one swoje święto - Dzień Rodzicielstwa Zastępczego.


Z całego MOPS-owego serca dziękujemy za opublikowanie naszego materiału Rossmann Polska, a zwłaszcza rzeczniczce Agacie Nowakowskiej oraz redaktorce Katarzynie Montgomery. Równie serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym rozmówcom i bohaterom tekstu: Dorocie Wiśniewskiej, jej partnerowi Michałowi Szewczykowi i jej córce Magdalena WiśniewskaMirosław JanickiIwona Szmigiel i jej mężowi Mariuszowi, ich dorosłym córkom Ewie Zuzannie Szmigiel Szkop i Natalii Kocik, oraz wszystkim młodszym i starszym dzieciom - Wiktorii, Madzi, Lence, Kacprowi i Oliwii Szmigiel.


PS Kilkadziesiąt „Skarbów” czeka także w filii Wydziału Wspierania Pieczy Zastępczej przy ul. Małachowskiego 74. Będziemy przekazywać je na spotkaniach dla osób, które chcą zostać wolontariuszami lub myślą o założeniu rodziny zastępczej.

Zobacz również:

Specjalnie dla nas znani i lubiani składają życzenia rodzinom zastępczym!

Rodzina Jest dla Dzieci

Jedni widzą w rodzicielstwie zastępczym rodzaj twórczości. Drudzy wiedzą, jak trudne może być... więcej

Dzień rodzicielstwa zastępczego. Z okazji święta wyjątkowych rodzin życzenia od szefa kampanii

Rodzina Jest dla Dzieci

Są nadzieją dla dzieci, które już prawie nie wierzą, że życie może być piękne. Są ratunkiem dla... więcej

Potrzebne pizze i lody dla dzieci z łódzkich domów dziecka w dniu ich święta!

Rodzina Jest dla Dzieci

Już za kilka dni, 1 czerwca, będziemy świętować Dzień Dziecka. Tego dnia większość rodziców postara... więcej

Drogie mamy, kochajcie i bądźcie kochane!

Rodzina Jest dla Dzieci

Pięknie jest być mamą. Ale i trudna to rola. Można ją odczytać na wiele sposobów. Są mamy łagodne i... więcej

Warsztaty serowarskie online dla łódzkich rodzin zastępczych. Kto chętny?

Rodzina Jest dla Dzieci

Pamiętacie, jak rok temu bawiliśmy się razem podczas Święta Rodzin Zastępczych? Było radośnie i... więcej