Rodzina jest dla dzieci

„ŁÓDŹ KUSI RODZINY ZASTĘPCZE”. O OFERCIE MIESZKANIOWEJ W TVN 24

Ponoć kusimy mieszkaniami. Jeśli tak jest, to mamy nadzieję, że to pokusa w dobrym tego słowa znaczeniu. Choć jesteśmy raczej zdania, że nasza propozycja to nie kuszenie, tylko realne wsparcie. Chcemy tą ofertą mieszkaniową pomóc potencjalnym kandydatom w podjęciu właściwej decyzji, a także dać wyraźny sygnał już istniejącym rodzinom z innych powiatów, że w Łodzi czekamy na takie osoby z otwartymi ramionami.

W materiale przygotowanym przez TVN24 wkradł się drobny błąd. Skorzystamy z tej okazji, by przypomnieć, jak wygląda obecnie sprawa mieszkań dla rodzin zastępczych.

Przed kamerą Karolina Tatarzyńska z kampanii Rodzina Jest dla Dzieci opowiadała o 2 mieszkaniach 100-metrowych w kamienicy przy ul. Sterlinga. Natomiast treść newsa dotyczy 2 innych lokali, większych, bo o pow. 150 m kw, i znajdujących się w budynku przy al. Kościuszki nieopodal skrzyżowania z Nawrot.

 Tak więc mamy już 4 naprawdę piękne mieszkania czekające na rodziny, które zaopiekują się w nich dziećmi z łódzkich domów dziecka. Te 150-metrowe chcemy przeznaczyć na rodzinne domy dziecka, a w tych mniejszych mają zamieszkać standardowe rodziny zastępcze lub pogotowia rodzinne dla dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Obecnie przygotowujemy się do wytypowania kolejnego mieszkania. Tym razem najważniejsze jest to, by było ono na parterze lub I piętrze, bo ma służyć jako pogotowie rodzinne dla noworodków, niemowląt i małych dzieci, przy których sporo trzeba się nadźwigać (maleństwa, foteliki samochodowe i wózki).

Dziękujemy ekipie TVN24 za nagłośnienie tematu. Nagranie można było obejrzeć na żywo w piątek po godz. 10. Tych, którzy nie widzieli, zachęcamy do obejrzenia w internecie.

Link do materiału:

 

Podlinkowanie strony : Napisz do nas na Facebooku Rodzina Jest Dla Dzieci

 

 

Zobacz również:

 -  fot. UMŁ

Dom Dziennego Pobytu na Bałutach świętuje 35. urodziny

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

„W dniu 15 października 1986 r. w godz. 12 – 14 nastąpiło otwarcie Domu Dziennego Pobytu Zacisze... więcej

 -  fot. UMŁ

Nowy Dom Dziennego Pobytu w zrewitalizowanej kamienicy w Śródmieściu

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Na parterze - pokój aktywności fizycznej z jedną, całkowicie przeszkloną ścianą, fotelami do masażu... więcej

 -  fot. UMŁ

Łaźnia dla łodzian w kryzysie bezdomności

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Dwa prysznice, trzy toalety i pralka (na razie jedna, choć niewykluczone, że niebawem pojawi się... więcej

42. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych Dziatwa

Wydział Kultury

Piątego października rozpocznie się 42. Ogólnopolski Festiwal Teatru Młodych Dziatwa, który... więcej

 -  fot. UMŁ
Facebook