Rodzina jest dla dzieci

KOLEJNE FIRMY WSPIERAJĄ POLSKIE I UKRAIŃSKIE DZIECI Z PIECZY ZASTĘPCZEJ

Wiele osób, organizacji i firm deklaruje chęć pomocy dzieciom po traumach. Niektóre z nich od razu przechodzą do działania. Tak właśnie uczyniły 3 kolejne firmy. Centrum handlowe Port Łódź postanowiło pomagać w różnych obszarach. Zespół Portu zaangażował się od razu, gdy do łódzkich domów dziecka przyjechały dzieci z ukraińskich placówek. Udostępnił magazyny do przechowywania darów, zapewnił wsparcie finansowe przy remoncie pokojów dla dzieci z Ukrainy, zakup podręczników do nauki języka polskiego oraz karty podarunkowe, żeby dzieci podczas zakupów z opiekunami mogły same wybrać to, co im się podoba. Dodatkowo Port Łódź razem z prowadzącą bloga Mam wątpliwość Aleksandrą Radomską szukał wsparcia dla nastolatków urządzających się w mieszkaniu chronionym.

A od kilku dni Port Łódź gości naszą wystawę JESTEM RODZINĄ ZASTĘPCZĄ oraz prezentuje materiały filmowe na ogromnym ekranie w portowym atrium. I jest to pierwsze miejsce, w którym plakaty z rodzinami mogliśmy ustawić w kształt siedmioboku foremnego. W piątek i sobotę rozmawialiśmy o rodzicielstwie zastępczym z klientkami i klientami Portu. A samą wystawę można oglądać jeszcze do 10 czerwca.

Dziękujemy Portowi za wszystkie, tak różnorodne, formy pomocy dzieciom z pieczy zastępczej. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Marii Szwed, która zawsze na czas wysyła pomocników tam, gdzie są najbardziej potrzebni.

Kolejną firmą, która wspiera polskie i ukraińskie dzieci z domów dziecka, jest @IKEA. To dzięki niej powstała piękna i praktycznie urządzona kuchnia, w której od 2 miesięcy zasiada przy śniadaniach, obiadach i kolacjach prawie 40 dzieci z Ukrainy. IKEA przekazała dla nich m.in. stół, elektryczną płytę oraz meble do ich nowych pokoi: szafy, półki, biurka i krzesła. Drogi Zespole IKEA Łódź, jesteście wspaniali i bardzo Wam za to dziękujemy. Dodamy jeszcze tylko, że całą akcję dogrywał z nami pan Mikołaj Małolepszy. Uściski, panie Mikołaju!

I tak dotarliśmy do firmy nr 3. A jest nią @RTVEuroAGD, które podarowało dzieciom z domu dziecka zarówno duży sprzęt AGD (lodówko-zamrażarki, zmywarki, pralki), jak i mały (suszarki do włosów, żelazka, miksery, czajniki elektryczne, blendery, kuchenki mikrofalowe, odkurzacze). A za sukcesem tej współpracy stoją: pani Emilia Górska-Mikita i pan Michał Chrzanowski, którzy wykazali się wyjątkową wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka.

We współpracy z wszystkimi tymi firmami pośredniczyła @Fundacja Dobrodzieje się, dzięki której pomaganie przebiegło jeszcze bardziej sprawnie i skutecznie.

Wszystkim Darczyńcom jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy!

 

Zobacz również:

 -  fot. UMŁ

Nowa świetlica dla dzieci i młodzieży na Księżym Młynie

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Sala multimedialna (zwana także salą wyciszenia m.in. z projektorem multimedialnym na wyposażeniu),... więcej

 -  ww.pexels.com

Asystenci pomogą łodzianom z niepełnosprawnościami

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Towarzyszenie w wyjściu, powrocie oraz dojeździe np. do kina, teatru, muzeum, ośrodka sportowego, a... więcej

 -  fot. UMŁ

Chorych na Alzheimera przybywa a strategii brak. Eksperci z całej Polski debatują w Łodzi

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Europa się starzeje. Żyjemy coraz dłużej, ale równocześnie rośnie problem opieki nad osobami chorymi... więcej

 -  fot. Dom Dziennego Pobytu przy ul. Zbocze 2a

VIII Spotkania Pokoleń w Domu Dziennego Pobytu na Stokach

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Już po raz ósmy w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Zbocze 2a na Stokach odbyły się Spotkania Pokoleń... więcej

Mamy Dzień Mamy! Świętuj z Miejską Strefą Kultury

Wydział Kultury

Kulturalny prezent z okazji Dnia Mamy, a także wspólnie spędzony czas? Miejska Strefa Kultury... więcej

Facebook