Rodzina jest dla dzieci

KOLEJNE FIRMY WSPIERAJĄ POLSKIE I UKRAIŃSKIE DZIECI Z PIECZY ZASTĘPCZEJ

Wiele osób, organizacji i firm deklaruje chęć pomocy dzieciom po traumach. Niektóre z nich od razu przechodzą do działania. Tak właśnie uczyniły 3 kolejne firmy. Centrum handlowe Port Łódź postanowiło pomagać w różnych obszarach. Zespół Portu zaangażował się od razu, gdy do łódzkich domów dziecka przyjechały dzieci z ukraińskich placówek. Udostępnił magazyny do przechowywania darów, zapewnił wsparcie finansowe przy remoncie pokojów dla dzieci z Ukrainy, zakup podręczników do nauki języka polskiego oraz karty podarunkowe, żeby dzieci podczas zakupów z opiekunami mogły same wybrać to, co im się podoba. Dodatkowo Port Łódź razem z prowadzącą bloga Mam wątpliwość Aleksandrą Radomską szukał wsparcia dla nastolatków urządzających się w mieszkaniu chronionym.

A od kilku dni Port Łódź gości naszą wystawę JESTEM RODZINĄ ZASTĘPCZĄ oraz prezentuje materiały filmowe na ogromnym ekranie w portowym atrium. I jest to pierwsze miejsce, w którym plakaty z rodzinami mogliśmy ustawić w kształt siedmioboku foremnego. W piątek i sobotę rozmawialiśmy o rodzicielstwie zastępczym z klientkami i klientami Portu. A samą wystawę można oglądać jeszcze do 10 czerwca.

Dziękujemy Portowi za wszystkie, tak różnorodne, formy pomocy dzieciom z pieczy zastępczej. Szczególne podziękowania kierujemy do pani Marii Szwed, która zawsze na czas wysyła pomocników tam, gdzie są najbardziej potrzebni.

Kolejną firmą, która wspiera polskie i ukraińskie dzieci z domów dziecka, jest @IKEA. To dzięki niej powstała piękna i praktycznie urządzona kuchnia, w której od 2 miesięcy zasiada przy śniadaniach, obiadach i kolacjach prawie 40 dzieci z Ukrainy. IKEA przekazała dla nich m.in. stół, elektryczną płytę oraz meble do ich nowych pokoi: szafy, półki, biurka i krzesła. Drogi Zespole IKEA Łódź, jesteście wspaniali i bardzo Wam za to dziękujemy. Dodamy jeszcze tylko, że całą akcję dogrywał z nami pan Mikołaj Małolepszy. Uściski, panie Mikołaju!

I tak dotarliśmy do firmy nr 3. A jest nią @RTVEuroAGD, które podarowało dzieciom z domu dziecka zarówno duży sprzęt AGD (lodówko-zamrażarki, zmywarki, pralki), jak i mały (suszarki do włosów, żelazka, miksery, czajniki elektryczne, blendery, kuchenki mikrofalowe, odkurzacze). A za sukcesem tej współpracy stoją: pani Emilia Górska-Mikita i pan Michał Chrzanowski, którzy wykazali się wyjątkową wrażliwością na potrzeby drugiego człowieka.

We współpracy z wszystkimi tymi firmami pośredniczyła @Fundacja Dobrodzieje się, dzięki której pomaganie przebiegło jeszcze bardziej sprawnie i skutecznie.

Wszystkim Darczyńcom jeszcze raz bardzo serdecznie dziękujemy!

 

Zobacz również:

Trwają zapisy na warsztat pt. "O słowach i godności"

Katarzyna Jarosińska / Oddział ds. Polityki Senioralnej

Fundacja "W Człowieku Widzieć Brata" zaprasza w dniu 7 czerwca na warsztat "O słowach i godności".... więcej

 -  www.pexels.com

Szkolimy i pomagamy znaleźć pracę mieszkańcom obszaru rewitalizacji

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Szkolenia zawodowe, pośrednictwo pracy, indywidualne poradnictwo zawodowe, warsztaty rozwoju... więcej

 -  fot. UMŁ

Pracownicy łódzkiego MOPS oraz seniorzy podczas „Majówki u Majewskiego”

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Seniorów oraz pracowników Domów Dziennego Pobytu znajdujących się w obszarze rewitalizacji (przy ul.... więcej

IX Spotkania Pokoleń w Domu Dziennego Pobytu na Stokach

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Już po raz dziewiąty w Domu Dziennego Pobytu przy ul. Zbocze 2a na Stokach odbyły się Spotkania... więcej

 -  fot. UMŁ

Seniorzy z Domów Dziennego Pobytu na inauguracji Senioraliów

Iwona Jędrzejczyk-Kaźmierczak / MOPS

Warsztaty z tworzenia makram i szydełkowania połączone z prezentacją wykonywanego tymi sposobami... więcej

Facebook