Dziękujemy Bartkowi Grzankowi za kameralny koncert dla nastolatek z domów dziecka!

Już po raz piąty zorganizowaliśmy spotkanie z cyklu „Między Nami Dziewczynami” dla nastolatek z łódzkich domów dziecka. Tym razem naszym gościem był Bartek Grzanek, gitarzysta i wokalista, lider zespołu Tosteer oraz jeden z byłych gitarzystów grupy Samokhin Band, a także finalista V edycji Mam Talent TVN i uczestnik programu The Voice of Poland TVP.

Podczas spotkania w Bułeczce oczarował dziewczyny swoją opowieścią, niezwykłą otwartością, a jednocześnie skromnością. Mówił im o swoich życiowych wyborach i ich konsekwencjach. - Młodość to czas na odwagę. Trzeba się decydować na to, co ważne. Nie warto żałować, że się czegoś nie zrobiło. Lepiej po prostu się odważyć. Bo życie przypomina korytarz pełen drzwi. Z wiekiem coraz więcej tych drzwi jest dla nas zamkniętych, a nic przecież nie kosztuje próba ich otworzenia - komentował.

Opowiadał także o niuansach związanych z muzyką - dlaczego niektóre instrumenty osiągają tak zawrotne ceny i po co sezonuje się drewno na gitarę. Mówił też, jak radzić sobie z tremą podczas występów.

Spotkanie zakończył mini-koncert, a po nim był czas na wspólne zdjęcia i autografy. Każda z dziewczyn dostała także upominek od jednej z łódzkich businesswoman wspierających projekt „Między Nami Dziewczynami”.

Podczas wcześniejszych spotkań nastoletnie dziewczęta wychowujące się w domach dziecka gotowały już z prezydent Hanną Zdanowską w studio Baccaro, słuchały o zarządzaniu mediami społecznościowymi, zwiedzały DoubleTree By Hilton Łódź i rozmawiały z kobietą biznesu Mają Krasowską oraz praktykowały jogę z podróżniczką i joginką Anią Wolską GO YOGA, która opowiedziała im też o swojej podróży dookoła świata.

Osoby chętne do współpracy przy projekcie zapraszamy do kontaktu z jego koordynatorką Agnieszką Nowicką - a.nowicka@mops.lodz.pl.
Z całego MOPS-owego serca dziękujemy Bartkowi Grzankowi za wyjątkowy kameralny koncert i wrażliwość podczas rozmowy z drugim człowiekiem.

Zobacz również:

Pomóż dzieciom opuszczonym przez rodziców! Przyjdź na spotkanie w piątek 21.02. o 17.30 - Łódź, ul. Małachowskiego 74

Rodzina Jest dla Dzieci

O Marcelu* już raz pisaliśmy. Gdy jego tata wpadał pod wpływem narkotyków w szał, wyżywał się na... więcej

Ceramika, EC1, park linowy, Madagaskar. Mamy jeszcze bilety dla dzieci z rodzin zastępczych!

Rodzina Jest dla Dzieci

Rozpoczynamy II turę rozdawania biletów dla dzieci z rodzin zastępczych. Mogą wziąć w niej udział... więcej

Najważniejsza motywacja. Możemy dać miłość i opiekę.

Rodzina Jest dla Dzieci

Już po raz drugi bohaterami katolickiego programu "Depozyt Wiary" w TVP3 Łódź jest rodzina zastępcza... więcej

Aniołkowe Granie pomogło 125 dzieciom z Łodzi!

Rodzina Jest dla Dzieci

Już po raz 3. Łódź wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Aniołkowe Granie, którą kilkanaście lat temu... więcej

Potrzebne meble dla 2 dziewczynek opuszczonych przez rodziców!

Rodzina Jest dla Dzieci

Hania* i Pola już kiedyś poznały pogotowie opiekuńcze. Teraz trafiły tam po raz drugi, bo ich... więcej