Dziękujemy Bartkowi Grzankowi za kameralny koncert dla nastolatek z domów dziecka!

Już po raz piąty zorganizowaliśmy spotkanie z cyklu „Między Nami Dziewczynami” dla nastolatek z łódzkich domów dziecka. Tym razem naszym gościem był Bartek Grzanek, gitarzysta i wokalista, lider zespołu Tosteer oraz jeden z byłych gitarzystów grupy Samokhin Band, a także finalista V edycji Mam Talent TVN i uczestnik programu The Voice of Poland TVP.

Podczas spotkania w Bułeczce oczarował dziewczyny swoją opowieścią, niezwykłą otwartością, a jednocześnie skromnością. Mówił im o swoich życiowych wyborach i ich konsekwencjach. - Młodość to czas na odwagę. Trzeba się decydować na to, co ważne. Nie warto żałować, że się czegoś nie zrobiło. Lepiej po prostu się odważyć. Bo życie przypomina korytarz pełen drzwi. Z wiekiem coraz więcej tych drzwi jest dla nas zamkniętych, a nic przecież nie kosztuje próba ich otworzenia - komentował.

Opowiadał także o niuansach związanych z muzyką - dlaczego niektóre instrumenty osiągają tak zawrotne ceny i po co sezonuje się drewno na gitarę. Mówił też, jak radzić sobie z tremą podczas występów.

Spotkanie zakończył mini-koncert, a po nim był czas na wspólne zdjęcia i autografy. Każda z dziewczyn dostała także upominek od jednej z łódzkich businesswoman wspierających projekt „Między Nami Dziewczynami”.

Podczas wcześniejszych spotkań nastoletnie dziewczęta wychowujące się w domach dziecka gotowały już z prezydent Hanną Zdanowską w studio Baccaro, słuchały o zarządzaniu mediami społecznościowymi, zwiedzały DoubleTree By Hilton Łódź i rozmawiały z kobietą biznesu Mają Krasowską oraz praktykowały jogę z podróżniczką i joginką Anią Wolską GO YOGA, która opowiedziała im też o swojej podróży dookoła świata.

Osoby chętne do współpracy przy projekcie zapraszamy do kontaktu z jego koordynatorką Agnieszką Nowicką - a.nowicka@mops.lodz.pl.
Z całego MOPS-owego serca dziękujemy Bartkowi Grzankowi za wyjątkowy kameralny koncert i wrażliwość podczas rozmowy z drugim człowiekiem.

Zobacz również:

Pomaganie czas zacząć! Spotkanie online już w piątek 25.09. o godz. 17.30

Rodzina Jest dla Dzieci

Chcesz pomagać dzieciom, które mają za sobą trudne doświadczenia? Chcesz odnaleźć głębszy sens życia... więcej

Pomóżmy razem opuszczonym dzieciom! Spotkanie online już w piątek 25.09. o 17.30

Rodzina Jest dla Dzieci

Potrzebni są wolontariusze i rodziny zastępcze dla dzieci dźwigających bagaże przeciążone trudnymi... więcej

Piłkarski turniej z nagrodami dla dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych. Zapisy do 23.09.

Rodzina Jest dla Dzieci

„Piłka to prosta gra. Można wygrać, można przegrać, można także zremisować” - to jedno z najbardziej... więcej

Zajęcia sportowe i wspólne wyjścia m.in. do parku trampolin i na gokarty dla 20 dzieci z rodzin zastępczych

Rodzina Jest dla Dzieci

W imieniu Fundacji Kididis, która wygrała konkurs Kumulacja Aktywności organizowany przez Fundację... więcej

Potrzebny psycholog do pracy z dziećmi i rodzinami. Praca na cały etat!

Rodzina Jest dla Dzieci

Poszukujemy psychologa na cały etat do pracy w Wydziale Wspierania Pieczy Zastępczej łódzkiego... więcej