Rodzina jest dla dzieci

BYŁA WYCOFANA I SPIĘTA. W POGOTOWIU RODZINNYM POZNAŁA ŻYCIE BEZ LĘKU

Spanie z nogami w powietrzu to dla tej małej joginki najprostsza rzecz pod słońcem. Kalinka* już wie, co oznacza prawdziwy, głęboki relaks bez stresu, napięć i lęku. A kiedyś wcale tak nie było. Już w życiu płodowym maleńka doświadczyła wielu trudnych sytuacji. W brzuchu swojej biologicznej mamy musiała słuchać awantur, wyzwisk i bijatyk. A później poczuła, czym jest zaniedbanie i opuszczenie. Do szpitala trafiła w stanie wychłodzenia i ze zsiniałą skórą. Mama Kalinki nie była pewna, czy jest ona jej 11., 12. czy 13. dzieckiem.

Na szczęście, tuż po narodzinach zamieszkała w wyjątkowym pogotowiu rodzinnym. Takim, w którym dzieją się prawdziwe cuda, w którym dzieci odzyskują poczucie bezpieczeństwa i poznają, czym jest czułość, troska i miłość.

Początkowo prawie wszystkie maluszki po przejściach są emocjonalnie i fizycznie ściśnięte i wycofane. Mają napięcie wypisane na swoich małych buziach i unikają jakiegokolwiek kontaktu. Ale mama zastępcza prowadząca pogotowie rodzinne wie, że któregoś dnia dzieciątka otworzą się na uczucia, a ich ciałka wyraźnie się rozluźnią. I tak właśnie zadziało się również w przypadku Kalinki.

Sytuacja prawna dziewczynki dopiero niedawno została uregulowana. Gdy wyrok się uprawomocni, a mama zastępcza zostanie jej opiekunką prawną, to zgłosi Kalinkę do ośrodka adopcyjnego. A to oznacza, że za kilka tygodni mała joginka pozna swoich przyszłych rodziców adopcyjnych. Mama zastępcza będzie towarzyszyć im w procesie wzajemnego poznawania się i budowania relacji.

Jeśli mieszkasz w Łodzi i chcesz mieć równie wyjątkową pracę, to napisz do nas na Fb. Żeby prowadzić pogotowie rodzinne dla noworodków i niemowląt, nie musisz mieć wielkiego domu. Możesz być singielką/partnerką/żoną/wdową/rozwódką. Możesz mieć lat 30, ale i 60+. Niezależnie od wieku, wykształcenia, sytuacji rodzinnej i materialnej jesteś u nas mile widziana/-y.

*Imię dziewczynki zostało zmienione.

 

 

Zobacz również:

 -  fot. www.lodz.pl

"Autobus dla bezdomnych i potrzebujących" wyjechał w trasę

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W piątek 1 grudnia br. o godz. 21 sprzed Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn przy ul. Nowe Sady... więcej

Pracowniczka socjalna MOPS w Łodzi wyróżniona w konkursie „Pracownik Socjalny Województwa Łódzkiego 2023”

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Katarzyna Hołys-Lewy, terenowa pracowniczka socjalna III Wydziału Pracy Środowiskowej w Miejskim... więcej

Dzień Pracownika Socjalnego

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Dzisiaj (21 listopada) przypada Dzień Pracownika Socjalnego. To święto osób, które codzienną pracą... więcej

 -  www.lodz.pl

Raper O.S.T.R. ze wsparciem dla potrzebujących

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

Pochodzący z Łodzi raper, muzyk, kompozytor i producent muzyczny – Adam O.S.T.R. Ostrowski (od 2017... więcej

VII Światowy Dzień Ubogich

Rzecznik prasowy MOPS w Łodzi

W niedzielę 19 listopada 2023 r. obchodzimy VII Światowy Dzień Ubogich ogłoszony przez papieża... więcej

Facebook